Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Доступності Генплану Дніпропетровська будуть домагатися у Євросуді

Східноукраїнський центр громадських ініціатив подав скаргу до Європейського суду з прав людини з вимогою визнати неправомірним засекречення Генерального плану Дніпропетровська. Згідно поданої до суду скарги громадською організацією, порушником права на доступ до публічної інформації є міська рада Дніпропетровська.

Інформаційний запит на доступ до графічної складової Генплану міста громадська організація направила до міськради ще у 2009 році. Тоді Центр здійснював моніторинг доступності генеральних планів міст. Міська рада відмовилася надати для ознайомлення Генплан міста, посилаючись на наявність на ньому грифу «Для службового користування».

У відповідь на відмову надати доступ до документа Східноукраїнський центр громадських ініціатив звернувся із позовом до суду. Проте українські суди підтримали позицію міської ради і вирішили, що доступ до головного містобудівного документу повинно мати лише обмежене коло працівників міської ради.

«В Україні ми вичерпали всі засоби судового захисту нашого права на доступ до публічної інформації. Для того, аби спонукати міську раду Дніпропетровська зробити документ доступним для всіх мешканців міста, ми змушені звернутися до Європейського суду з прав людини», — пояснює позицію організації голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

З відповідями міської ради у справі щодо оприлюднення Генерального плану Дніпропетровська можна ознайомитися тут.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Горожане не поддержали проект изменений в генеральный план Днепра на общественных слушаниях
Что изменится в Генплане Днепра
В Днепропетровске представили проект изменений в генеральный план развития города
В Днепропетровске хотят перенести центральный автовокзал
В Днепропетровске планируют проложить новые дороги и построить сеть многоуровневых паркингов