Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Група альпіністів Дніпропетровщини на честь 200-річчя Великого Кобзаря здійснила сходження на пік Шевченка

9 березня вся Україна відзначає 200-річчя з дня народження видатного поета, прозаїка, мислителя, художника Тараса Григоровича Шевченка. Знаковому ювілею, життю та творчості Великого Кобзаря 16 альпіністів з Дніпропетровщини присвятили експедицію. Вони зійшли на пік Шевченка, який знаходиться на Центральному Кавказі. Відразу після сходження на висоту 4,2 тис метрів за допомогою спеціального супутника та техніки спортсмени зателефонували жителям регіону.

Експедиція до піка Шевченка розпочалася 22 лютого з виїзду учасників із Дніпропетровська. Вже 24 лютого альпіністи дісталися підніжжя гори Ельбрус – Азау, що знаходиться на висоті 2,3 тис метрів, 25 лютого розташувалися у високогірному притулку «Бочки», що знаходиться на схилі Ельбрусу. Кілька днів альпіністи здійснювали підйоми та спуски на скелю Пастухова на висоті 4,1 тис метрів, до підніжжя гори Ельбрус – Азау, притулок Музафара. Здійснили кілька виїздів в міста Кашхатау та Хазни. 5 березня альпіністи провели розвідку, заброску та обробку маршруту. І вже 8 березня розпочали сходження, щоб 9-го, у день 200-річчя Т.Г.Шевченка, підкорити 4,2 тис метрову висоту.

У цей день старший тренер експедиції, багаторазовий чемпіон СРСР та України з альпінізму, кавалер ордена «За особисту мужність» Володимир Хитриков зателефонував до облдержадміністрації. Він розповів, що молоді альпіністи під керівництвом досвідчених спортсменів успішно дісталися вершини.

«Це сходження має для всієї групи спортсменів особливе символічне значення. Адже експедиція на цю вершину, приурочена до 200-річного ювілею Великого Кобзаря, також ювілейна. Рівно 75 років тому – у 1939 – альпіністи вперше підкорили пік та назвали його на честь видатного українського поета, — зазначив він. – Сьогодні молоді альпіністи продовжують славну традицію своїх попередників. Долаючи холод, страх та важкі фізичні навантаження, вони прийшли до встановленого на піку бюсту Тарасу Шевченко, щоб віддати данину пам’яті видатному сину українського народу».

Володимир Хитриков також передав вітання мешканцям Дніпропетровщини від усіх учасників експедиції.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: В праздновании 200-летия со Дня рождения Тараса Шевченко в Днепропетровской области приняли участие порядка 15 тыс. человек, — МВД
Как отпраздновали 200-летие Шевченко в Днепропетровске: Народное Вече, митинг сепаратистов, Аллея мира (ФОТО, ВИДЕО)
Завтра у Дніпропетровську відбудеться всенародне віче, присвячене Тарасу Шевченку
Как Днепропетровская область будет праздновать 200-летие со Дня рождения Т. Шевченко
В Днепропетровске готовится к выпуску книга Владимира Платонова «Пик Шевченко»