Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Швейцарці нададуть фінансову підтримку Дніпропетровщині на розвиток села

Між Дніпропетровською облдержадміністрацією, обласною радою та Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO підписаний меморандум про співпрацю. У рамках Меморандуму будуть реалізовані проекти з розвитку сільських громад, водопостачання та водовідведення, поводження з твердими побутовими відходами. Партнером проекту DESPRO Дніпропетровщина стала у 2013 році.

У церемонії підписання Меморандуму взяли участь заступник голови облдержадміністрації Станіслав Молоков, голова обласної ради Євген Удод, керівник Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

«Проект DESPRO спрямовує дії громади на децентралізацію місцевого самоврядування. Цей процес сьогодні надзвичайно актуальний, адже є не лише суттєвою підтримкою для розвитку сільських громад. Він демонструє, що громада готова самоорганізовуватися, ініціювати та реалізовувати проекти розвитку своїх територій. І в першу чергу, ці проекти спрямовані на підвищення комфорту життя», — сказав Станіслав Молоков.

Діятиме Меморандум до 30 квітня 2017 року. Якщо у подальшому у сторін не буде заперечень та змін, термін дії цього документу буде подовжений автоматично.

У рамках Меморандуму DESPRO буде:
— співфінансувати 18 проектів сільських громад з використанням децентралізованої моделі DESPRO в рамках регіонального конкурсу підтримки проектів громад у розмірі 40% від загальної вартості проекту, але не більше, ніж 250 тис. грн на один проект;
— забезпечувати консультаційну підтримку і співфінансування одного пілотного проекту з покращення доступу населення до послуги водопостачання в одному малому місті у розмірі до 850 тис. грн., за умови, що DESPRO прийме рішення реалізувати даний проект на території області;
— забезпечувати консультаційну підтримку і співфінансування одного пілотного проекту з водовідведення в одній територіальній громаді у розмірі до 850 тис. грн., за умови, що DESPRO прийме рішення реалізувати даний проект на території області;
— забезпечувати консультаційну підтримку і співфінансування одного міжрегіонального проекту у сфері інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами у розмірі 1 млн. 200 тис. грн., за умови, що DESPRO прийме рішення реалізувати даний проект на території області.

У свою чергу облдержадміністрація та обласна рада будуть:
— сприяти залученню партнерів проекту на території Дніпропетровської області до активної участі в процесах вирішення питань, передбачених цим меморандумом;
— брати участь у розробці та подальшому обговоренні проектів нормативно-правових актів регіонального і національного рівня, підготовлених за участю DESPRO, з метою гармонізації нормативного регулювання надання децентралізованих публічних послуг шляхом участі в дискусіях, „круглих столах”, публічних обговореннях та ін.
Для реалізації положень Меморандуму в області буде створено два робочих органи — Регіональний наглядовий комітет (РНК) та Регіональний координаційний орган – Регіональну координаційну раду (РКР).

До складу РНК входять голова обласної державної адміністрації та голова обласної ради, керівник Швейцарського бюро співробітництва та розвитку в Україні та керівник проекту DESPRO.

РКР – це координуючий орган DESPRO, що здійснює оперативне керівництво та підтримку діяльності проекту в Дніпропетровській області за усіма його тематичними напрямками.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: