Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


У Дніпропетровську обговорили питання надання безоплатної правової допомоги

13 березня 2014 року у Дніпропетровську відбулось засідання Медіа-клубу на тему надання безоплатної правової допомоги в Україні. Ініціатором заходу виступила Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги спільно з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна».

В тому, що якісна й ефективна правова допомога в Україні існує, переконувались журналісти Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей. В ході прес-конференції, яка відбулась на початку медіа-дня, мова йшла про соціальну та економічну необхідність надання безоплатних правових послуг українському населенню у сучасних умовах.

Практика безоплатної правової допомоги широко застосовується у цивілізованому світі. В Україні вона запроваджується доволі тривалий час.

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги як безпосередній суб’єкт правовідносин була зареєстрована в травні 2013 року. До того Коаліція працювала в різних формах. Так, з 2010 року в рамках проекту «Правова країна» почали співпрацювати понад 100 громадських організацій, які займаються безоплатною правовою допомогою.

«Заснували Коаліцію дев’ять організацій, найпотужніших в питаннях правової безоплатної допомоги в некримінальних справах. Протягом 2013 року до нас приєднались ще п’ять організацій. На сьогодні це 14 членів. В 10 регіонах України працюють 14 організацій. Кожного дня приходять сотні людей, які отримують юридичну допомогу. В наших планах – покрити всю Україну», — розповів виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Віталій Місяць. Основною метою об’єднання є надання якісної та ефективної безоплатної правової допомоги тим, хто її потребує, аби покращити доступ громадян до правосуддя.

Сьогодні Коаліція має три основні напрямки діяльності. Це – надання безоплатної правової допомоги, підвищення правової обізнаності населення та правове лобіювання. Всі три напрямки в комплексі мають привести до підвищення рівня правової культури громадян.

Члени Коаліції надають безоплатну правову допомогу у багатьох сферах, серед яких, зокрема, охорона здоров’я, трудові відносини, захист права власності, земельні відносини, інтереси банківських вкладників тощо. Окремі члени коаліції мають досвід надання безкоштовних консультацій вже більше десяти років. За час існування об’єднання його послугами скористалися майже п’ятдесят тисяч громадян переважно незахищених верств населення з  найвіддаленіших районів України.

Члени Всеукраїнської коаліції тісно співпрацюють у сфері права та юриспруденції з іншими громадськими організаціями, з юридичними клініками, юридичними компаніями. Завдяки такому партнерству якість надання послуг значно покращилась. Для прикладу виконавчий директор Вознесенської громадської організації «Агентство економічного розвитку» Володимир Трандафіл розповів про один з останніх спільних проектів – в сільських бібліотеках для мешканців віддалених сіл організовані дистанційні консультаційні пункти надання правової допомоги.

Говорили учасники зустрічі і про успішну співпрацю Коаліції з медіа щодо висвітлення діяльності правників. Головний редактор павлоградської газети «Популярные ведомости» Ігор Войцеховський зауважив: «Зараз ми переживаємо черговий етап формування громадянського суспільства, коли всі його структурні частини починають взаємодіяти і переплітатись. Більшість громадських організацій, я бачу, на сьогодні вже усвідомили важливість співпраці з пресою. Деякі вважають, що можна обмежитись власними ресурсами – інформаційними бюлетенями, чи то сайтами. Не заперечую, ці інструменти є важливими, потрібними. Але вони можуть бути корисними перш за все для колег і для тих самих журналістів. Втім, про свою діяльність, про свої успіхи інформувати населення краще саме за допомогою засобів масової інформації».

Денис Гречко, керівник відділу управління проектами Павлоградського благодійного фонду «Горєніє», познайомив учасників Медіа-дня з реальною героїнею однієї історії успіху, якій юристи організації допомогли відмінити судовий наказ по стягненню неправомірно нарахованого боргу за комунальні послуги. «Один у полі – не воїн. Якщо ти – член Коаліції, то в тебе як в організації сильніша позиція, і ти можеш більше допомогти громадянам. Разом ми маємо унікальну можливість напрацювати справжні стандарти якості надання безоплатної правової допомоги в Україні!» — переконаний правник.

Якщо не вирішувати питання, воно стане проблемою. Якщо не займатись вирішенням проблеми, тоді вона стане трагедією…

Дуже важливо підвищувати обізнаність українців про те, що безоплатна правова допомога в Україні існує і вона є якісною та ефективною. І між Коаліцією та ЗМІ повинен відбуватись постійний обмін інформацією для того, щоб забезпечити рівний доступ до правосуддя та ефективного представлення інтересів громадян.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Как сделать центры бесплатной правовой помощи — удобнее и комфортнее, а работу юристов — безопаснее и эффективнее?
В этом году более 40 тысяч жителей Днепропетровщины получили бесплатную правовую помощь
В Днепре начал работу пункт по предоставлению бесплатных правовых консультаций
В Днепропетровской области созданы мобильные точки доступа к системе бесплатной правовой помощи
В ДнепрОГА каждый желающий может получить бесплатную правовую помощь