Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Упродовж 2013 року в Дніпропетровській області зареєстровано 3 тис. нових випадків захворювання на туберкульоз

На Дніпропетровщині, починаючи з 2000р., рівень захворюваності на туберкульоз зріс на 40% і нині сягає 91 особу у розрахунку на 100 тис. населення. Про це повідомляє ГУ статистики у Дніпропетровській області.

За даними Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації, упродовж 2013р. в області зареєстровано 3 тис. нових випадків цього захворювання.

На кінець року загальний контингент хворих становив понад 4 тис. осіб. Двоє з кожних трьох пацієнтів – чоловіки.

Захворювання на туберкульоз не обходить жодну вікову групу, проте половина випадків припадає на громадян віком 25–45 років. На жаль, наш регіон займає одне з перших місць в Україні за рівнем дитячої захворюваності на туберкульоз: тільки минулоріч виявлено 107 нових випадків захворювань серед дітей та підлітків.

Погіршенню епідеміологічної ситуації сприяє стрімке поширення ВІЛ/СНІДу в Україні. У 2013р. в області у кожного четвертого хворого на активний туберкульоз виявлено його поєднання з вірусом імунодефіциту людини.

Щорічно хвороба стає причиною смерті сотень українців. У 2013р. від неї померло 646 жителів Дніпропетровщини, серед яких переважна більшість – чоловічої статі. З огляду на ситуацію, яка склалася у нашій країні з розповсюдженням туберкульозу, державою визнано боротьбу з цією хворобою невід’ємною складовою політики національної безпеки.

Наразі у Дніпропетровській області для надання медичної допомоги хворим на туберкульоз функціонує спеціалізована лікарня та 6 протитуберкульозних диспансерів, розрахованих на стаціонарне обслуговування. У лікарняних закладах розгорнуто 1,4 тис. ліжок.

Хворі на туберкульоз мають можливість поліпшувати своє здоров’я в санаторно-курортних закладах. На території області діють 7 санаторіїв (2 – для дорослих та 5 – для дітей), де щороку оздоровлюється 2 тис. громадян.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Фтизиатры Днепропетровщины обеспокоены отсутствием вакцин от туберкулеза
Днепропетровская область в четверке лидеров по заболеваемости туберкулезом, — СЭС
Днепропетровская область входит в тройку лидеров по заболеваемости туберкулезом в Украине
У Дніпропетровську відзначається тенденція до зниження захворюваності на туберкульоз, — міськрада
У днепропетровских перевозчиков нет денег на ежедневную санобработку транспорта