Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Молодь Павлограда дізнавалась більше про активне громадянство

Представників двох європейських клубів Павлограда 23-го квітня зібрала Третя молодіжна школа європейських цінностей, яку ініціювали та провели Дніпропетровська обласна молодіжна організація «МІКС» та Дніпропетровський Центр європейської інформації в приміщенні Павлоградської міської бібліотеки ім. А.П. Світличної.

«Активне громадянство. Громадянин і влада – роль, відповідальність, стосунки» — такою була головна тема спілкування молоді в Школі європейських цінностей. Про права та можливості громадян України говорили члени шкільного евроклубу та євроклубівці західно-донбаського професійного ліцею.

Під час обговорення ключових визначень теми молодь досить активно висловлювала свою позицію щодо ролі громади та влади в суспільстві. Пошуками актуальних проблем місцевої громади та шляхів їх вирішення учасники були зайняті під час роботи в командах. Ще одним приводом для дискусії про активне громадянство та європейські цінності став сюжет короткометражного фільму.

«Привернення уваги молоді до європейських цінностей є важливим кроком на шляху формування загальнодержавних або національних цінностей. На прикладах інших країн завжди легше вчитись, тому досвід європейського співтовариства може, в якомусь сенсі, допомогти і нашій країні побудувати демократичне суспільство» — зазначила керівник Євроклубу «Європа-плюс» СШ № 17 Чумаченко Світлана Євгеніївна.

«Сьогодні ми не просто говорили про європейські цінності, а й намагались зрозуміти чому вони є важливими для європейських країн, які об’єднує Європейський Союз. Напевно більшість з нас зрозуміла, що нам також потрібні свої — українські цінності, які ми маємо створити самі» — такою думкою поділився президент євро клубу «Планета» Євген Кравцов.

Третій рік поспіль ДОМГО «МІКС» та ЦЄІ ДОУНБ організовують змістовні заходи до Дня Європи в Україні, які згуртовують молодь Дніпропетровська та області в форматі «Школи європейських цінностей». Цього року «Школа європейських цінностей» буде мандруюча, та завітає до Павлограда, Дніпродзержинська, Орджонікідзе, Кривого Рогу та Томаківки. За допомогою показу фільмів, інтерактивних ігор, дискусійних обговорень, форум-театрів, зустрічей з експертами організатори намагатимуться привернути увагу молоді до європейських цінностей. На основі проведених заходів буде створено відео-ролік, який відображатиме діяльність євроклубів області та показуватиме різноманіття поглядів сучасної молоді щодо євроінтеграції України.

Проект проходить за сприяння Центру європейської інформації у Полтавській області та громадської організації Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» під егідою Мережі центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org), за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» www.irf.ua. Партнерами проекту є Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях», Інститут світової політики та Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA».

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Побачити місто доброзичливих та відкритих людей допомагає небайдужа молодь
Тренинг по активизации молодых избирателей в Днепродзержинске