Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


На Дніпропетровщині порушники природоохоронного законодавства всіляко уникають сплати відшкодування збитків

У вівторок, 22 квітня, в усьому світі відзначається День Землі. День Землі – назва, яку використовують щодо різних заходів, що їх проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля.

На Дніпропетровщині екологічна проблема стоїть дуже гостро – зайве свідчення того знаходження на території регіону трьох з десяти найбільш брудних виробництв України (ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» (м. Дніпродзержинськ); ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (м. Кривий Ріг) і Криворізька ТЕС ВАТ «Дніпроенерго» (м. Зеленодольськ).

За 2013 рік працівниками Держекоінспекції України у Дніпропетровській області на об’єктах державного нагляду (контролю) у частині додержання ними вимог природоохоронного законодавства проведено 3649 перевірок, що на 2,8% більше від кількості перевірок (3549), проведених за 2012 рік.

За результатами виявлених порушень складено 4794 протоколів про адміністративні правопорушення, збільшення на 13% у порівнянні з 2012 роком.

Проте незважаючи на збільшення кількості складених протоколів, число тих, кого було притягнуто до адміністративної відповідальності з року в рік невпинно зменшується. Якщо два роки тому було притягнуто 3251 порушника природоохоронного законодавства, то вже в 2013 році лише 2874.

Загальна сума накладених у 2013 році адміністративних штрафів склала 760 тис. гривень з яких до Державного бюджету України стягнуто 751,3 тис. гривень, тобто 99%.

Загальні суми накладених та стягнутих обласною держекоінспекцією штрафів, тис. грн.

До правоохоронних органів передано 110 матеріалів перевірок у порядку статті 97 Кримінально-процесуального кодексу України. З них до органів прокуратури передано 76 матеріалів, в тому числі для порушення кримінальних справ – 30. До органів МВС, СБУ та інших передано 33 матеріали перевірок.

Проте кількість порушених за 2013 рік кримінальних справ складає лише 19 (зменшення у порівнянні з 2011 р. на 39%). В 2011 році цей показник дорівнював 49-ти порушеним кримінальним справам.

Протягом 2013 року з метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище при здійсненні виробничої діяльності у 75 випадках обмежувалася та призупинялася (до усунення виявлених недоліків та порушень) діяльність суб’єктів господарювання. У порівнянні з 2011 роком цей показник зменшився на 64%.

Загальна сума розрахованих збитків заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства становить 29 млн. гривень, за 2012 рік –19 млн. гривень, за 2011 рік – 82,7 млн. грн.

З метою відшкодування збитків в 2013 році відповідачам пред’явлено претензій та позовів на загальну суму 28,3 млн. гривень.

Спостерігається цікава тенденція, яка полягає в тому, що порушники природоохоронного законодавства зазвичай майже стовідсотково сплачують адміністративні штрафи і всіляко уникають сплати відшкодування збитків.

Загальні суми розрахованих обласною держекоінспекцією збитків, накладених та стягнутих претензій та позовів, тис. грн.

Сума стягнутих до Державного бюджету України претензій та позовів у 2013 році склала 2,7 млн. гривень, що становить 9,5% від суми пред’явлених. Протягом попередніх років відсотковий показник становив у 2012 – 37,4%, у 2011 – 19,6%.

Два місяці тому, в лютому 2014 року, Дніпровською природоохоронною прокуратурою проведено перевірку додержання вимог екологічного законодавства в діяльності Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області. Перевірка показала, що не завжди екоінспекція вживала всіх необхідних заходів для охорони природних ресурсів в області.

Встановлено, що всупереч вимогам статей 202, 35 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» екоінспекція не забезпечила належний державний контроль щодо раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів.

Встановлено випадки формального планування перевірок підприємств, які здійснюють господарську діяльність у межах р. Дніпро і Дніпродзержинського водосховища, залишення без контролю виконання вимог виданих інспекторами приписів щодо усунення виявлених порушень закону при проведенні перевірок.

Через бездіяльність посадових осіб Дніпродзержинського територіального відділу обласної екоінспекції не проведено розрахунок шкоди, заподіяної однією з великих хімічних підприємств Дніпродзержинська, в результаті викидів в атмосферне повітря без передбаченого законом дозволу, починаючи з вересня 2012 року.

Допускаються порушення вимог закону при притягненні винних осіб до адміністративної відповідальності.

За результатами перевірки начальнику Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області внесено подання про усунення виявлених порушень закону та притягнення винних посадових осіб до відповідальності.

 

 

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Днепряне в Верховной Раде потребовали от Рината Ахметова модернизировать Приднепровскую ТЭС
Новая жизнь рекам, прудам и балкам: в ДнепрОГА отчитались об экологических достижениях
Какие предприятия Днепропетровщины игнорируют экологические требования
О выбросах Приднепровской ТЭС: денег нет, но вы дышите
В Днепре стартовал детский конкурс по сохранению окружающей среды