Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


На Дніпропетровщині відбувся Перший Конгрес регіонального розвитку

24 квітня у Дніпропетровську відбувся Перший Конгрес регіонального розвитку Дніпропетровщини під головуванням голови Дніпропетровської обласної ради Євгена Удода, за участі Президента Асамблеї Європейських регіонів (АЄР) Ханде Бозатлі, генерального Секретаря АЄР Паскаля Гьоргена. Учасниками також стали близько тисячі делегатів — представників Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування, вищих навчальних закладів, міжнародних організацій, громадськості, органів самоорганізації населення, профспілок, організацій роботодавців та експертів місцевого регіонального розвитку.

Основними завданнями Конгресу є: об’єднання зусиль для збереження єдності України; реформування місцевого самоврядування та територіальній організації влади (в т.ч. розширенню повноважень жителів області); впровадження кращих світових та європейських практик регіонального розвитку; впровадження стратегії розвитку Дніпропетровської області; розвитку громадянської активності; запобігання та протидії корупції.

Під час Конгресу учасники проаналізували виконання протоколу між Дніпропетровською областю та Асамблеєю європейських регіонів щодо впровадження кращих європейських практик, розглянули комплексну стратегію регіонального розвитку Дніпропетровської області – 2020, а також активно обговорили актуальне питання реформування місцевого самоврядування

— Такий захід проходить на Дніпропетровщині вперше. На мій погляд, на сьогоднішній день Конгрес — це кращий майданчик для обговорення ініціатив та представлення нових ідей у галузі регіонального розвитку. Саме для цього, в рамках Угоди про співпрацю, ми об’єднуємо зусилля органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, організацій і підприємств для подальшої роботи по ключовим питанням розвитку Дніпропетровщини, — зазначив Євген Удод.

Виступаючи з доповіддю про виконання угоди з Асамблеєю Європейських регіонів, голова обласної ради підкреслив, що спільна робота з АЄР, дозволила Дніпропетровщині отримати доступ до кращих практик Європейського Союзу та можливість реалізувати їх на місцях.

«Наше завдання – підтримати соціальну активність людей, забезпечити необхідними організаційними та фінансовими ресурсами. Саме тому для нас важливий досвід європейських країн у сфері ефективного управління, налагодження ефективної взаємодії, діалогу між органами місцевого самоврядування та громадою. Тому за останні 4 роки в область залучено 173 мільйонів гривень соціальних інвестицій. Реалізовано 385 проектів, — зазначив голова обласної ради.

Високий рівень довіри до Дніпропетровщини підтвердила і Президент АЄР Ханде Бозатлі, яка була вражена роботою, що проведена в області за останній рік. «Регіон виконав свої зобов’язання, активно, системно та успішно розвивається за всім напрямками, та має конкретні плани на майбутнє. Приємно бачити, що це не тільки робота самої влади, а й величезне бажання територіальних громад. Я особисто переконалась, що Дніпропетровщина – надійний партнер. Тому налаштовані на подальшу співпрацю і будемо допомагати розвивати ваш регіон», — підсмувала пані Бозатлі.

У ході обговорення концепції реформування місцевого самоврядування, яка вже давно назріла в Україні, учасники Конгресу одноголосно згодились з тим, що Дніпропетровщині, як і всім регіонам України, в рамках реформи необхідно сконцентруватися на трьох основних моментах: розширенні повноважень жителів області, бюджетних повноваженнях і гуманітарних повноваженнях. «Своєчасна передача повноважень регіонам – дієвий механізм збереження цілісності України. А для Дніпропетровщини – це ще й потужна платформа для стрімкого розвитку. Моя мета – зробити Дніпропетровщину одним з найуспішніших регіонів України» — зазначив Євген Удод.

Результатом Конгресу регіонального розвитку Дніпрпоетровщини стала спільна резолюція, яку учасники направили до Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Асоціації міст України, Української асоціації районних та обласних рад, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, органів місцевого самоврядування України. У ній учасники виступають за єдність України як цілісної, унітарної держави. Вимагають забезпечити проведення реформ місцевого самоврядування до проведення наступних виборів депутатів органів місцевого самоврядування на основі нової Конституції України.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: В Днепропетровской области создадут Ситуационный центр
При Днепропетровском облсовете создают комиссию по полиции
Днепропетровский облсовет купит электрокары почти на 2 миллиона гривень
Днепропетровский облсовет с «Южмашем» реализует совместный проект по производству тракторов
Машины облсовета не поедут в АТО — их продадут с аукциона