Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Дніпропетровщина стала одним з пілотних регіонів проекту Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ

Дніпропетровська та Запорізька області стали першими регіонами, які апробують новий механізм фінансування соціальних послуг в умовах децентралізації. У рамках ініціативи шестеро експертів Національної Академії Наук та Академії фінансового управління Мінфіну України проведуть детальний аналіз діючої системи соціального фінансування. У розробці нових принципів роботи спиратимуться на досвід Великої Британії, Німеччини та Болгарії. Реалізація програми триватиме протягом 4-5 років. Про це стало відомо у ході презентації проекту, яка пройшла в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

За умовами проекту відповідальність за надання соціальних послуг нестиме територіальна громада, а інформація про вартість та механізм нарахування цих послуг має знаходитись у відкритому доступі. Зокрема, у Дніпропетровській області будуть обрані дві такі громади.

Загалом, проект дозволить перейти від кошторисного до бюджетного планування фінансування соціальних послуг. Це має забезпечити населення необхідними виплатами відповідно до демографічних показників на місцях.

На перших етапах провадження проекту експерти розглянуть ефективність п’ятнадцяти позицій схеми фінансування соціальних виплат для 3-х категорій дітей. Це діти-сироти, інваліди та ті, які опинилися у складних життєвих обставинах. Ситуацію, що склалася вивчатимуть на прикладі трьох обласних закладів – шкіл-інтернатів, будинків дитини та інтернатних закладів. Які саме заклади будуть задіяні у проекті визначать представники профільних департаментів – відповідно, освіти і науки, охорони здоров’я та соціального захисту.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Польські експерти допомагають формувати стратегії економічного розвитку об’єднаних громад Дніпропетровщини
14 об’єднаних територіальних громад скоро з’являться на Дніпропетровщині
Досвід Дніпропетровщини в децентралізації переймають інші області України
Децентралізація влади: реформа за зачиненими дверима
Польща консультуватиме території Дніпропетровщини у питаннях об`єднання громад