Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


«Доступність» дошкільної освіти на Запоріжжі та Дніпропетровщині

Видатки місцевих бюджетів Дніпропетровської та Запорізької областей на дошкільну освіту, які визначаються функціями держави і в 2013 році становили 1187,4 млн. грн. і 519,9 млн. грн. відповідно, не у повному обсязі забезпечували у 2012 і 2013 роках функціонування цих закладів згідно з існуючими нормативами.

Такого висновку дійшла Колегія Рахункової палати за результатами проведеного у вказаних областях аналізу здійснення видатків місцевих бюджетів на дошкільну освіту, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам.

Це пов’язане насамперед із тим, що розраховані Мінфіном (виходячи із загальних ресурсів зведеного бюджету України і місцевих бюджетів) видатки на цю мету, які враховані при визначенні обсягу дотації вирівнювання, не базувалися на існуючих нормативах матеріально-технічного оснащення дошкільних навчальних закладів і не враховували потреби в поліпшенні умов перебування там дітей. Водночас затверджені місцеві бюджети Дніпропетровської та Запорізької областей у частині фінансування дошкільної освіти в зазначені роки були недовиконані.

Як наслідок, вихованці багатьох дошкільних закладів обох регіонів не забезпечувалися повноцінним харчуванням відповідно до затверджених норм. Середній показник виконання цих норм у закладах Дніпропетровської області становив 84,5 відс., Запорізької області – 83 відсотки. При цьому по 13 місцевих бюджетах цих регіонів переважна частина витрат на харчування дітей здійснена за рахунок батьків і становила у 2013 році 51-69 відс., при визначеній Міносвіти нормі не більш як 50 відс. у місті та 30 відс. – у сільській місцевості.

Обмеженість коштів, спрямованих з місцевих бюджетів Дніпропетровської та Запорізької областей на дошкільну освіту, негативно позначилася на реалізації прав громадян щодо доступності і безоплатності дошкільної освіти та створення належних умов для її одержання.

Зокрема, чисельність вихованців у розрахунку на 100 місць у 2013 році у дошкільних закладах Дніпропетровської області становила 115 дітей, Запорізької – 122 дитини (середній показник по Україні – 119 дітей). Черга для влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади на початок 2014 року в Дніпропетровській області становила 34,7 тис. дітей, в Запорізькій — 2,5 тис. дітей. При цьому у м. Запоріжжі не вжито достатніх заходів щодо повернення з оренди приміщень 9 дитячих садків площею 5,7 тис. м2, яка використовується для діяльності, не пов’язаної з наданням освітніх послуг.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: В этом году в детских садах области создали еще 1,5 тысячи дополнительных мест – Валентин Резниченко
В детских садах Днепра введут новую систему питания
В детсадах Днепра с начала года открыли 17 дополнительных групп
В каких садиках Днепра обновят кухни
В Украине за три года планируют полностью ликвидировать очереди в детсады