Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Освітня установа Дніпропетровщини закупляє паливо за завищеними цінами

У бюлетені закупівель за 22 липня, Дніпропетровська медична академія МОЗ України, закупила палива різного виду майже на 300 тис. гривень. І знов на Дніпропетровщині державний заклад закупляє паливо у наближеного до Коломойського ТОВ «Авіас», але на цей раз за явно завищеними цінами.

Сьогодні літр Дизельного палива та палива марки А-92 коштує у роздріб на автозаправках відповідної фірми 14 грн. 60 коп., марка палива А-95 — 14.70. А згідно договору, освітня державна установа закупила ДТ за 14 грн. 79 коп., А-92 15 грн. 19 коп. і А-95 15 грн. 59 коп. З огляду на те, що закупівля має оптову особливість, така ціна взагалі видається не ринковою.

Заради справедливості потрібно сказати, що в конкурсі, окрім згаданої фірми, брали участь дві інші. І ціна за товар була вищою, ніж у ТОВ «Авіас».

Оскільки, була, як мінімум, наявна конкуренція, причиною завищеної ціни можуть бути два фактори:

Договірна конкуренція, коли фірми спеціально завищують ціни.

Перестрахування до можливого підвищення ціни за палива. Адже договір має довгостроковий термін, а ситуація країни з цінами та курсом валют часто змінюється.

Матеріал підготовлений у рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: На Днепропетровщине разоблачили деятельность незаконной нефтебазы