Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Фонд оборони країни передав армії 15 сучасних тепловізорів

Тепловізори допоможуть військовим цілодобово моніторити територію та убезпечитися від нападів ворогів. Придбання цієї дороговартісної техніки стало можливим завдяки акції Приватбанку, під час якої клієнти банку збирали кошти на підтримку армії через банкомати.

Акція, що стартувала на початку червня, на сьогодні дозволила зібрати понад 2,4 млн грн. За рахунок цих коштів були закуплені і вже відправлені в зону АТО 400 бронежилетів, а також інша необхідна армії амуніція. 1 млн грн. з цих коштів пішов на придбання тепловізорів.

Прибори нічного спостереження, тепловізори та інша інноваційна техніка сьогодні дефіцитна, проте дуже необхідна в зоні АТО. Без цих інноваційних технологій військові не можуть відстежувати ворога вночі, і тому дуже часто піддаються нападу.

Як розповів прес-секретар АТО Олексій Дмитрашківський, цей прилад призначений для того, щоб вночі виявляти живу силу противника. За допомогою тепловізора можна легко визначити положення снайпера та мінометних розрахунків.

«Переконаний, ці прилади врятують життя не однієї людини. Хочу виразити слова щирої вдячності Фонду оборони країни. Це слова вдячності не лише від воїнів АТО, а й від їхніх матерів та близьких, які зможуть побачити своїх рідних живими і здоровими», — зазначив Олексій Дмитрашківський.

Тепловізор PULSAR Quantum HD 50s, що придбані за благодійні кошти, мають високу якість та покращені функції. Прилади призначені для використання як уночі, так і вдень у складних погодних умовах (туман, смог, дощ), а також при наявності перешкод, що утруднюють виявлення цілі (гілки, висока трава, густий чагарник та ін.). На відміну від приладів нічного бачення на базі електронно-оптичних перетворювачів, тепловізійні монокуляри Quantum HD50S не потребують в зовнішньому джерелі світла і не бояться «засвічень».

«Це імпортні тепловізори, яких сьогодні в Україні дуже мало. Ці прилади визначають дуже точно місцезнаходження об’єкта, який намагається нанести шкоду нашим силам. Ми придбали найдорожчі тепловізори, які могли. За параметрами ми обирали дальність та спосіб підзарядки (максимально універсальний)», — зазначив радник губернатора Олексій Салкоч.

Як повідомили в банку, на сьогодні в народній акції підтримки воїнів взяли участь більше 55 тис людей. Серед тих, хто перерахував гроші армії, найбільше жінок, 54%, середній вік активних учасників народної ініціативи 38-40 років. При цьому, якщо серед жінок середня сума пожертвувань склала 47 грн, то у чоловіків — близько 59 грн.

Найактивніше підтримують українське військо співробітники сфери освіти — 16,8%, а також працівники торгівлі, охорони здоров’я, сфери обслуговування та держсектора. Найменш активними у підтримці армії виявилися співробітники таких сфер економіки, як туризм і торгівля нерухомістю.

Найбільше пожертвувань на допомогу військовим було перераховано жителями Київської, Дніпропетровської та Львівської областей. Активно допомагають українській армії жителі Донецької і Луганської областей. Незважаючи на те, що багато хто з них сьогодні змушені тимчасово жити в інших регіонах України і не завжди мають стабільні джерела доходу, 42831 грн пожертвували переселенці з Донецької області, луганчани перерахували до фонду допомоги українській армії 18 492 грн, а переселенці з Криму — 7421 грн.

Олексій Салкоч розповів, що наразі вже є домовленості з Приватбанком про те, що наступні зібрані кошти підуть на придбання медикаментів для лікарень та госпіталів, у яких перебувають поранені військові із зони АТО. Також будуть виділені кошти на реабілітацію поранених.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.