Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Латвія готова прийняти ще 10 поранених військових на лікування

Також Латвійська Республіка готова надати допомогу медикаментами та направити до регіону своїх медичних фахівців. Про це стало відомо під час зустрічі радника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Бориса Трейгермана та директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ігоря Македонського з Парламентським секретарем Міністерства охорони здоров’я Латвійської Республіки Ренарсом Путниньшом та Президентом спілки лікарів Латвійської Республіки Петерісом Апінисом, яка пройшла у рамках офіційного візиту латвійської делегації.

«Я думаю, що у нас є можливість прийняти ще 10 людей. Ми подивимося на суми, на виплати, але думаю, це можливо. Необхідно буде узгодити це питання з нашим Міністерством закордонних справ, але наші лікарі можуть прийняти поранених військових», — зазначив Ренарс Путниньш.

Він також переконаний у тому, що для латвійських лікарів спільна робота з місцевими медиками з надання допомоги пораненим у зоні АТО була б хорошим досвідом. «Золоту годину» для поранених необхідно забезпечити тут, на місцях. Ми можемо допомогти медикаментами, якщо потрібно. Латвійські лікарі приїдуть та працюватимуть тут. Це європейська медична допомога, яку спеціалісти можуть надавати. Це хороший досвід для лікарів», — зазначив Ренарс Путниньш.

Нагадаємо, що раніше 10 військовослужбовців, тяжко поранених у зоні АТО, вже отримали лікування у Латвії.

Директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Македонський підтримав ідею Ренарса Путниньша та запропонував створювати спільні бригади швидкої допомоги. «Напливи поранених дуже великі. Це колосальний досвід. Будемо дуже вдячні приїзду латвійських колег. Ми можемо створювати спільні бригади та підвищувати рівень надання медичної допомоги», — зазначив Ігор Македонський.

Ігор Македонський розповів, що Дніпропетровщина, хоча й не готувалася стати прифронтовою зоною, витримала наплив поранених та переселенців. Госпіталі та лікарні змогли прийняти всіх поранених. Також система охорони здоров’я Дніпропетровщини виявилася досить стійкою і до масових переселень жителів Донецької та Луганської областей. На сьогодні 38 пацієнтів отримують в лікарнях регіону гемодіаліз. При цьому переселенцям проводяться і операції, і шунтування, і замінюються клапани, надається допомога вагітним жінкам та новонародженим дітям. При цьому ні в якому разі не обмежується надання медичної допомоги безпосередньо жителям області.

«Навчатися краще на своїх помилках, — зазначив Борис Трейгерман. – Ми не були готові до війни, проте сьогодні ми навчаємося надавати допомогу у таких умовах. І наразі дуже важливий обмін досвідом між медиками різних країн», — зазначив Борис Трейгерман.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: У Дніпропетровському військовому госпіталі небайдужі громадяни допомагають відновлювати лікувальну базу
Військові медичні заклади Дніпропетровщини проінспектують
Дніпропетровські медики вивезли із зони АТО близько 2 тисяч постраждалих бійців та мирних мешканців
Майже 6,4 тисячі бійцям допомогли у медзакладах Дніпропетровщини
В больнице им. Мечникова бойцам перелили 2,5 тонны крови