Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


На Дніпропетровщині буде сформована експертна група з моніторингу та аналізу державних закупівель

27 серпня у прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ відбулася прес-конференція на тему: «Експертне співтовариство північно-східної України проти корупції у державних закупівлях».

Як зробити процес підготовки місцевих бюджетів відкритим? Які особливості та можливості бюджетного фінансування? Які існують джерела тендерного аналізу? Як розібратися в тендерній документації та працювати з календарними планами розпорядників коштів? Ці та інші питання турбують громадськість, людей, які борються з корупцією.

Поділитись власним досвідом, напрацюваннями, навчити громадських діячів, журналістів-розслідувачів, фахівців-економістів досліджувати та аналізувати відкриті джерела інформації щодо державних закупівель, виявляти недоліки та порушення під час проведення тендерних процедур, щоб потім притягти до відповідальності винних, до Дніпропетровська приїхали експерти із Сум. 28 та 29 серпня 2014 року (за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Чичеріна, 21, офіс 516) працівники Сумської обласної громадської організації «Бюро аналізу політики» проведуть для усіх бажаючих (запрошуються громадські діячі, представники аналітичних організацій, кафедр економіки вузів, журналісти, блогери, люди з активною громадською позицією) тренінг з моніторингу та аналізу державних закупівель.

Андрій Рибалко, експерт Сумської обласної громадської організації «Бюро аналізу політики», в ході прес-конференції розповів, що у рамках реалізації проекту «Експертне співтовариство північно-східної України проти корупції у державних закупівлях» їхні фахівці вже 4-й рік регулярно досліджують процедури держзакупівель на території Сумської, Харківської, Чернігівської та Полтавської областей. Із серпня 2014-го до проекту долучилися Черкаська і Дніпропетровська.

«Наразі на початковому етапі ми презентуємо проект на Дніпропетровщині та 28-29 серпня проведемо дводенний тренінг для зацікавлених вмотивованих активістів, яких навчимо аналізувати місцеві бюджети, працювати з тендерною документацією, робити порівняльний аналіз цінових пропозицій та акцептованих цін тощо, – зазначив Андрій Рибалко. – В результаті на Дніпропетровщині буде сформовану місцеву групу громадських експертів з моніторингу та аналізу державних закупівель, з якими ми будемо працювати за проектом до липня 2015 року. А у подальшому, сподіваємося, вони вже самостійно продовжать аналогічну аналітичну роботу».

Голова ГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» Олексій Літвінов висловив зацікавленість представників своєї організації стосовно участі у даному проекті.

«Тема контролю витрачання бюджетних коштів дуже актуальна. На початку року для Дніпропетровських активістів вже відбулись тренінги з питань проведення громадської експертизи. Тепер вони матимуть можливість отримані раніше знання підсилити інформацією про тендерні закупівлі, дізнатися, як її правильно прочитати, зробити висновки і куди подати для того, щоб вплинути на ті чи інші рішення», — додав Олексій Літвінов. За його словами, громадська активність зростає. І якщо люди бажають, мають натхнення, то це є найкращою мотивацією для того, щоб впливати на органи влади. «На нашу думку, це – найефективніший метод боротьби з корупцією. Адже там, де все прозоро і відкрито, елементів корупції не буде», — зазначив він.

Керівник Дніпропетровської громадської організації зауважив, що кілька років тому саме завдяки фахівцям «Бюро аналізу політики» на Сумщині вирішилось питання закупівлі неякісних продуктів харчування для школярів: «У Сумських школах мали місце масові отруєння. Зусиллями експертів з «Бюро аналізу політики» до усіх тендерних комітетів було введено батьків учнів. І жоден з цих батьків вже не дозволяв, щоб до шкільних їдалень потрапляли прострочені йогурти чи то м’ясо».

Андрій Рибалко розповів про те, що громадськими експертами було досліджено кілька процедур державних закупівель, проведених на території Дніпропетровської області у період ІІ-ІІІ кварталів поточного року, та навів кілька прикладів «підозрілих держзакупівель».

В рамках проекту експерти проводитимуть моніторинг державних закупівель, аналізуватимуть місцеві бюджети, працюватимуть з тендерною документацією –  робитимуть все, щоб мінімізувати корупцію.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: ДнепрОГА лидирует среди облгосадминистраций по открытости торгов в Prozorro – Валентин Резниченко
Более 60 млрд грн заработали предприниматели Днепропетровщины в Prozorro — Валентин Резниченко
В Днепре обсудили мониторинги госзакупок и недостатки при проведении тендерных процедур
Более 5 тысяч предпринимателей Днепропетровщины продают свои услуги и товары в системе электронных закупок Prozorro, — Валентин Резниченко
Госзакупки по-новому: что власть покупает через Prozorro