Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Троє захоплених в зоні АТО журналістів знаходяться у Дніпродзержинську

Журналіст телеканалу «112 Україна» Роман Гнатюк вийшов на зв’язок зі студією телеканалу та повідомив, що перебуває у Дніпропетровській області разом із двома іншими журналістами — працівником сербського видання «Печат» Сергієм Белоусом та кореспондентом-фрілансером Сергієм Бойком. Про це стало відомо під час прямого ефіру каналу «112 Україна», повідомляє «Телекритика».

Під час включення зі студією телеканалу Роман Гнатюк повідомив обставини свого затримання. За його словами, він разом із двома колегами пройшов російську і українську митниці, однак на блокпосту в Амвросіївці (Донецька область) їх обшукали та затримали до з’ясування обставин. На наступний день, за словами журналіста, ставлення до них різко змінилося. Зокрема, їм не дозволяли зв’язатися з редакціями.

«Ми прочекали до 12.00, і за нами приїхала машина. Звичайний командирський УАЗик, у ньому сидів водій, кулеметник. С масками на обличчях. І один, я так зрозумів, був командиром ЗСУ. Як нам сказали пізніше, ми поїхали в територіальний батальйон «Кривбас», на під’їзді до батальйону сказали зав’язати чимось обличчя. А далі нас вже вивантажили на території «Кривбасу»», — розповів Роман Гнатюк.

За заявою пана Гнатюка, з ним та його колегами поводилися грубо. «Від нас намагалися домогтися, на кого ми працюємо. Відповідь, що на «112 Україна», їх не влаштовувала. На протести мого колеги (проти такого ставлення — прим. ТК) на нього «впустили» автомат. Далі по одному допитували, хто не зізнавався, говорили «на кіл». Далі відводили, саджали по машинах. Ми весь час були зі зв’язаними руками і зав’язаними очима», — повідомив кореспондент «112».

За припущенням Романа Гнатюка, його та ще двох журналістів доставили під Маріуполь до штабу АТО, де вони провели дві-три години. «Там до нас ставилися адекватно», — зазначив Гнатюк.

Після цього журналістів знову кудись повезли, коли прибули в пункт призначення — була пізня ніч. Куди журналісти були доставлені в результаті — вони, як і раніше, не знають. На них розрізали сорочки та футболки, перев’язали ними голови та зав’язали руки за спиною. «Далі кинули в, можна сказати, загальну камеру. На підлозі була солома, зав’язані очі, руки зв’язані. З ночі 2 серпня ми перебували там», — повідомив Гнатюк.

За словами кореспондента «112», вчора, 5 серпня журналістів допитали. Всі вони дійшли висновку, що це був співробітник СБУ, тому вони «заспокоїлися та надали всі свідчення». Одразу після цього їм повідомили про їхнє ймовірне звільнення.

За інформацією, наданою «Телекритиці» прес-службою каналу «112 Україна», після цього журналістів вивезли в невідомому напрямку та по черзі виводили з машини, наказуючи зняти верхній одяг та повзти в поле. Після виконання наказів вони чули, як над їхніми головами лунали постріли в повітря. Роман Гнатюк припустив, що це було зроблено для того, аби склалося враження, що його колег розстрілюють.

За повідомленням телеканалу «112», наразі всі троє журналістів перебувають разом у безпечному місці у Дніпродзержинську. Співробітники інформаційної служби каналу намагаються встановити зв’язок із Сергієм Бойком та Сергієм Белоусом.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Днепрянам рассказали как получить компенсацию от государства за потерянное имущество в зоне АТО
Война в зоне АТО – через объектив фотокамеры: в ДнепрОГА будет экспонироваться уникальная выставка
В ДнепрОГА пройдет выставка известного военного фотографа Дмитрия Муравского, — Валентин Резниченко
Криничанські фермери подарували 93-й бригаді позашляховик
Днепропетровск за выходные принял почти полсотни раненых из АТО