Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Для ідентифікації загиблих у зоні АТО та пошуку зниклих безвісти солдатів планується створити Єдиний реєстр

Для ідентифікації загиблих у зоні АТО та пошуку зниклих безвісти солдатів планується створити Єдиний реєстр. Цю ініціативу Дніпропетровська облдержадміністрація вже направила до Адміністрації Президента України.

Сьогодні у моргах країни перебуває велика кількість не ідентифікованих тіл загиблих. По всій країні громадяни розшукують своїх загиблих родичів. Тому з’явилася необхідність систематизувати роботу в цьому напрямі.

Як пояснив заступник губернатора Святослав Олійник, робота спеціальної бази даних дозволить жителям України, родичі яких є зниклими безвісті або загинули в зоні АТО, в максимально стислі терміни безкоштовно отримати інформацію про їх місцезнаходження.

«Ідея Єдиної інформаційної бази передбачає два аспекти реалізації — географічний і юридичний. Географічний полягає в тому, щоб об’єднати інформацію про всі тіла, які знаходяться по різних куточках країни, в одному місці. Зараз у розпорядженні МВС є 9 спеціальних лабораторій у всіх обласних центрах країни. МВС в змозі зробити відбір всіх проб в своїй системі. Таким чином, ми отримуємо єдину універсальну інформацію по пробам, доступну в будь-якій області. Далі родич може здати свій аналіз для ДНК-експертизи хоч у Вінниці, хоч в Тернополі, і навіть якщо тіло солдата знаходиться, скажімо, в Дніпропетровську, то туди буде їхати не обов’язково. Єдина база дозволить віддати дані ДНК в одному місці, а отримати інформацію по ним — в іншому», — розповів Святослав Олійник.

За його словами, юридичний аспект полягає у тому, як гарантувати родичу проведення абсолютно безкоштовної для нього ДНК-експертизи? За фактом смерті кожного солдата відкривається кримінальне провадження — чи то в СБУ, як теракт, чи то в міліції — як замах на життя військовослужбовця.

«Куратором усіх проваджень є прокуратура, і саме вона дає дозвіл на поховання. Тому в Генеральній прокуратурі повинно бути єдине провадження, яке може систематизувати кримінальні розслідування із Запорізької, Харківської, Дніпропетровської областей. І в рамках цього єдиного провадження прокуратура повинна видавати родичам, які звернулися за допомогою, постанову на проведення відповідної ДНК-експертизи. На підставі цієї постанови людина йде в НДЕКЦ, здає аналізи, але гроші не платить. У МВС отримують результат цих аналізів, звіряють його з єдиною інформаційною базою і дають відповідь — де знаходиться тіло солдата, який співпав за ДНК-експертизою. Тільки таким чином ми допоможемо родичам прискорити процес знаходження рідних», — наголошує Святослав Олійник.

Довідка:
Єдиний реєстр бази даних невстановлених тіл загиблих, а також родичів зниклих безвісти планується створити на базі Державного науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ МВС України).

Сьогодні відбір зразків у загиблих та родичів зниклих безвісті, а також призначення ДНК-експертиз здійснюється різними відомствами (підрозділи Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ). Вони діють окремо один від одного. І це ускладнює процес отримання інформації про загиблих чи зниклих безвісти солдатів.

Завдяки роботі Єдиного реєстру передбачається, що громадяни будуть звертатися до місцевого ДНДЕКЦ ГУ МВС України. В них візьмуть необхідні аналізи, які будуть передані до Єдиного реєстру. В подальшому в автоматичному режимі криміналістичним центром проводиться звірка даних, які є в цьому реєстрі. У разі збігу даних людина буде про це поінформована.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Днепрянам рассказали как получить компенсацию от государства за потерянное имущество в зоне АТО
Война в зоне АТО – через объектив фотокамеры: в ДнепрОГА будет экспонироваться уникальная выставка
В ДнепрОГА пройдет выставка известного военного фотографа Дмитрия Муравского, — Валентин Резниченко
Криничанські фермери подарували 93-й бригаді позашляховик
Днепропетровск за выходные принял почти полсотни раненых из АТО