Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Дніпропетровщина попрощалася ще з 21 невідомим солдатом

Панахиду за загиблими в зоні АТО українськими військовими на центральній площі Дніпропетровська відслужили представники всіх релігійних конфесій. Захоронили загиблих з військовими почестями на Краснопільському кладовищі поруч з ще 11 тимчасово невстановленими солдатами, які також не повернулися із зони АТО. Проводити в останню путь героїв прийшли представники Дніпропетровської облдержадміністрації, військові, громадськість та небайдужі містяни.

«Сьогодні ми ховаємо невідомих солдатів. Ми не знаємо, хто вони: кадрові військові, мобілізовані або добровольці. Але сьогодні це не має ніякого значення. Для всіх нас це захисники. Люди, які поклали своє життя, щоб війна ніколи не прийшла в наше місто», — зазначив заступник голови облдержадміністрації Борис Філатов.

Він додав, що кожен присутній може порівняти: як прощається зі своїми героями Україна та з найманцями – російська армія і сепаратисти.

«Людей, які прийшли зі зброєю на нашу землю, закопують таємно, в невстановлених місцях. І в цьому моральна відмінність між нами. Тому що ми на своїй землі. Цю землю ми нікому не віддамо. І давайте дивитися в майбутнє. Заради пам’яті наших солдат», — наголосив Борис Філатов.

Він повідомив, що Дніпропетровщина кожен день докладає всі зусилля для того, щоб всі загиблі були ідентифіковані.

«Я б не називав цих військових невідомими солдатами. Ми називаємо їх «тимчасово невстановленими». Кожен з наших сьогоднішніх захисників, з якими прощаємося з болем у серці, знайде своє ім’я. І ми напишемо на обеліску ім’я кожного. Інакше не може бути», — підкреслив заступник губернатора.

Директор департаменту взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи Дніпропетровської ОДА Ірина Федорчук зазначила, що з метою полегшення пошуків родичів загиблих та зниклих без вісті, Дніпропетровська область вийшла з ініціативою щодо створення єдиного реєстру загиблих і родичів загиблих на базі Експертно-криміналістичного центру МВС України.

«Сьогодні в Адміністрації Президента буде проводитися нарада, в якій бере участь заступник губернатора Святослав Олійник саме з питання створення єдиної бази ДНК загиблих та їхніх родичів», — розповіла вона. – Що стосується даних солдатів, то проведені всі необхідні експертизи. В подальшому при збігу ДНК загиблих і родичів буде встановлене ім’я кожного бійця. І в цьому полягає наша основна задача».


Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Завтра Дніпропетровщина попрощається ще з 11 загиблими в АТО захисниками України
В Днепропетровске хотят переименовать улицы в честь героев АТО
Завтра в Днепропетровске попрощаются с воинами, погибшими в АТО
В Днепропетровской ОГА насчитали 2 тысячи погибших в АТО военных
У Дніпропетровську поховали тіла 11 невідомих солдатів, які загинули в зоні АТО