Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Дніпропетровська обласна рада — координатор трьох великих міжнародних проектів щодо підвищення енергоефективності регіону

19 вересня голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод на Х Українському муніципальному форумі в Одесі поділився досвідом та планами Дніпропетровщини щодо запровадження енергозберігаючих технологій. За його словами, великою мірою, успішна реалізація проектів залежить від таких факторів — залучення до цього процесу міжнародних експертів, інвестицій та безпосередньо громад. Тільки адміністративними методами швидко впоратися з цим завданням неможливо.

«Залежність від російського газу та недбале ставлення до енергоносіїв приводить нас до багатьох ризиків. А в подальшому і до серйозної соціальної напруги. Моя мета на найближчі 5 років — зниження споживання природного газу в комунальному секторі та житловому фонді в 2 рази. Досягнення цієї мети вбачаємо у зниженні енергоспоживання будівель, модернізації теплоенерго, а також в переході на альтернативні джерела енергії. Всі ці завдання сьогодні знаходяться не тільки в зоні відповідальності влади, а і територіальних громад та бізнесу. Тому треба створити усі умови для інвесторів і державно-приватного партнерства», — зазначив Євген Удод.

Голова обласної ради також повідомив, що сьогодні Дніпропетровська обласна рада є координатором трьох великих міжнародних проектів щодо підвищення енергоефективності регіону: Угода мерів, проект GIZ «Енергоефективність у громадах», проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

«Головні функції обласної ради у підтримці цих проектів: координація, планування та моніторинг їх впровадження. Ця модель відпрацьована протягом багатьох років і довела свою ефективність. По суті, обласна рада є проектним офісом для всієї області. Унікальність такого підходу в тому, що є одна точка входу для всіх проектів, а значить, присутнє єдине бачення розвитку територій», — підкреслив Євген Удод.

Сьогодні, за оцінками експертів, для модернізації житлово-комунальної сфери Дніпропетровщини необхідно близько 16,5 млрд. доларів. Потенціал енергозбереження області оцінюється в 60% від поточного енерговиробництва і може забезпечити економію до 164 млн. доларів на рік.

Нагадаємо, у роботі Х Українського муніципального форуму в Одесі беруть участь представники органів місцевого самоврядування з усієї України. За підсумками дводенних дискусій буде прийнято Звернення учасників форуму до вищих органів державної влади щодо якнайшвидшого вирішення проблемних питань місцевого самоврядування.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: На сайте ДнепрОГА появится интерактивная карта областных бюджетных учреждений, требующих термомодернизации
Днепропетровщина внедряет ЭСКО-энергосервис для утепления бюджетных учреждений — Валентин Резниченко
Днепропетровщина стала лидером по энергосбережению, — Юрий Голик
В Павлограде студенты учатся быть ответственными потребителями
Павлоградские школьники научились бытовому энергосбережению