Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Дитяча спортивна школа Олімпійського резерву може переїхати в переобладнане приміщення профтеху чи вишу

Таке рішення було прийнято під час спільної наради мусульманської громади, керівництва спортивної школи, батьківського комітету учнів спортивної школи та керівництва Дніпропетровська, яка пройшла під головуванням радника губернатора Бориса Трейгермана. Про це повідомляє Дніпропетровська ОДА.

Борис Трейгерман наголосив, що незважаючи на складну ситуацію в країні, життя все одно продовжується, і питання роботи дитячо-спортивної школи Олімпійського резерву потребує вирішення.

Як повідомила заступник міського голови Дніпропетровська Ірина Зайцева, наразі вже переглянуто 4 приміщення. Це приміщення колишніх профтехучилищ, і вони знаходяться в Придніпровську. На жаль, у Дніпропетровську приміщень рівнозначних спортивній школі немає. Необхідно знайти будівлю з відповідними технічними умовами, бо мова йде про спортивні зали, які мають певну висоту та розміри.

Під час наради було вирішено провести детальний аудит приміщень вищих навчальних та професійно-технічних закладів, щоб виявити ті, що не використовуються навчальними закладами, проте відповідають вимогам спортивної школи і можуть бути передані під її потреби.

Дніпропетровська міськрада проведе аудит вільних земельних ділянок у центрі Дніпропетровська під будівництво нової спортивної школи. Мусульманська громада наразі веде переговори з турецькими інвесторами щодо фінансування будівництва нового приміщення.

«Переїзд школи можливий лише у тому випадку, якщо для дітей буде знайдено нове приміщення спортивної школи», — зазначила заступник міського голови Дніпропетровська Ірина Зайцева.

Також, щоб питання передачі будівлі колишньої мечеті Мусульманській громаді не затягувалося, було запропоновано вже зараз розпочати підготовку технічної документації для реконструкції мечеті та створення на її базі Духовно-культурного центру. Керівництво дитячо-спортивної школи передасть копію технічної документації на будівлю Мусульманській громаді для того, щоб як тільки діти переїдуть до нової спортивної школи, громада могла одразу приступити до реконструкції, не витрачаючи час на оформлення документації.

Нагадаємо, що у 1911 році мусульманська громада на власні кошти збудувала мечеть, проте у 1926 році більшовики відібрали її під власні потреби. Довгий час духовна пам’ятка виконувала функції складу та комунальної будівлі. У 1945 році на території мечеті створили дитячо-юнацьку спортивну школу, яка виховала не одне покоління чемпіонів Європи та світу.

Коли мусульманська громада поставила питання про повернення їх історичної будівлі – зав’язався конфлікт, який не могли вирішити більше 10 років. Відтепер компроміс знайдено – спортивна школа отримає нове більш зручне приміщення, а мусульманська громада – свою історичну пам’ятку.

Під час візиту Мустафи Джемілєва на прес-конференції журналісти поставили питання про передачу мечеті мусульманській громаді. Губернатор Дніпропетровщини Ігор Коломойський відповів, що мусульманська мечеть повинна бути передана її споконвічним власникам. Це стало стартом програми з повернення мусульманській громаді того, що їм належало по праву за попередньою домовленістю мусульманська община проведе благоустрій мікрорайону, де знаходиться історична будівля мечеті. Представники мусульманської громади запевнили, що у переданій будівлі буде облаштований національно-духовний культурний центр. Тут не будуть проводитися масові заходи з гучною музикою, щоб не заважати жителям мікрорайону.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: У Дніпропетровську мусульманська община проведе благоустрій мікрорайону, де знаходиться історична будівля мечеті
Мусульманская мечеть в Днепропетровске будет возвращена общине
Мусульманские религиозные общины выступают за возврат здания Мечети в Днепропетровске