Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Студенти Дніпропетровщини вдосконалюватимуть новий закон «Про вищу освіту»

Вносити свої пропозиції до нового Закону закликають також представників рад гуртожитків і молодих вчених області. На цьому наголосив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Демчик під час першої публічної лекції-роз’яснення нового закону «Про вищу освіту». Обговорення пройшло в Дніпропетровському державному аграрно-економічному університеті. У найближчі два тижні пройде ще низка презентацій в різних вишах області.

Обговорити новий закон «Про вищу освіту» зібрались викладачі, студентський актив і молоді вчені області.

«У ході лекцій ми роз’яснюватимемо основні новації закону «Про вищу освіту». Поки закон лише тільки вступає в силу, а тому його нормативна база ще на стадії формування. Безперечно, нові стандарти вищої освіти торкнуться в першу чергу студентства. Тож вносити свої пропозиції щодо вдосконалення Закону – це право кожного», — повідомив Олександр Демчик.

Уже відомо, завдяки новому Закону в Україні з’явиться Національне агентство з оцінювання якості освіти. Це означає, що функціонування системи вищої школи країни проходитиме відповідно до загальноєвропейських норм.

Також дія Закону суттєво підвищить антиплагіатні норми. Відтепер незаконне використання чужих напрацювань у власних роботах загрожуватиме студентам відрахуванням. Суворі правила пояснюють тим, що молоді фахівці мають навчитися мислити і оформлювати свої думки самостійно.

Разом з тим, у оновленій системі виші матимуть більшу фінансову самостійність. Замість казначейських рахунків вони отримають право користуватися державними банками.

Цикл лекцій запланований ще у восьми вишах Дніпропетровщини. Найближчим часом публічні презентації пройдуть також в Українському державному хіміко-технологічному університеті, Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара, Національному гнірничому університеті та інших вишах області.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: ВРУ приняла Закон Украины «О высшем образовании»