Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


У Дніпропетровську поховали тіла 11 невідомих солдатів, які загинули в зоні АТО

Солдати загинули під час боїв в Старобешеве та Іловайську. Їх поховали з усіма військовими почестями. Проводжати в останній путь захисників прийшли представники Дніпропетровської облдержадміністрації, військові, громадськість, небайдужі містяни.

«Чужих дітей не буває і чужих солдатів не буває. Це герої України, які нас з вами захищали. Ми робимо те, що зобов’язані. Ми підготували близько 300 могил. Це місце визначили для невідомих бійців. Є така думка, що в майбутньому тут повинна бути алея загиблих героїв», — зазначив радник губернатора Вадим Шебанов.

Сьогодні у Дніпропетровську поховали 11 бійців, ще 77 тіл і останків невпізнаних захисників знаходяться в моргах міста. За встановленою процедурою надається 10 днів на ідентифікацію тіл загиблих. За цей час беруться всі необхідні для впізнання аналізи, опитуються родичі, проводяться інші слідчі дії. Якщо за цей період встановити особистість не вдалося, прокурором приймається рішення про захоронення. Після встановлення особи загиблих, які вже поховані, родичі мають право прийняти рішення про перепоховання.

«Сьогодні дуже важливо зібрати всю інформацію і свідчення всіх учасників бойових дій. Шахтарськ, Зеленопольє, Іловайськ, Старобешеве, Саур-Могила… Дуже важливо, щоб кожен захисник був знайдений і похований з почестями, яких вони заслужили», — зазначила радник губернатора Тетяна Губа.

За словами директора департаменту взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборони Дніпропетровської ОДА Ірини Федорчук, на Дніпропетровщині відпрацьована система, яка дозволяє провести необхідні експертизи та ідентифікувати особистість загиблих.

«Створено базу, в якій по кожній особі є всі біометричні дані. При встановленні можливих родичів, у яких також беруть генотипи, можна буде ідентифікувати цю особу, — розповіла вона. — Наразі в Україні розробляється єдиний реєстр загиблих та єдиний реєстр їх імовірних родичів. Ми виходимо з ініціативою, щоб реєстр був на базі Дніпропетровської області».

Вона додала, що родичам військових, які розшукують рідних, необхідно для початку звертатися до військкомату за місцем проживання, а потім в бюро судово-медичної експертизи.

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Завтра Дніпропетровщина попрощається ще з 11 загиблими в АТО захисниками України
В Днепропетровске хотят переименовать улицы в честь героев АТО
Дніпропетровщина попрощалася ще з 21 невідомим солдатом
Завтра в Днепропетровске попрощаются с воинами, погибшими в АТО
В Днепропетровской ОГА насчитали 2 тысячи погибших в АТО военных