Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Виші Дніпропетровщини прийняли на тимчасове навчання 359 студентів із зони АТО, — Демчик

Загалом у вищих навчальних закладах регіону наразі навчаються близько 800 студентів з Донбасу. З них лише 313 перевелися на постійній основі. Пріоритетними питаннями залишаються поселення до гуртожитків і виплата стипендій студентам вишів Донеччини та Луганщини. Про це повідомив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Демчик під час брифінгу.

«Процедура переведення на тимчасове навчання значно простіша за звичайну. Для того, щоб перевестися на тимчасових умовах студентові із зони бойових дій необхідно представити лише документи, які посвідчують його особу. Найголовніше, щоб дані цих студентів були доступні у Єдиній державній електронній базі з питань освіти», — сказав Олександр Демчик.

Також, за його інформацією, найбільша кількість студентів навчається на тимчасовій основі у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара, Національному гірничому університеті та у Дніпропетровській державній медичній академії.

Разом з тим, пріоритетними питаннями залишаються поселення до гуртожитків і виплата стипендій студентам вишів Донеччини та Луганщини.

«У відповідній постанові Кабміну, яка регулює процес тимчасового навчання, на жаль, не прописане питання гуртожитків. Та не зважаючи на непросте становище, виші навіть домовляються між собою про місця проживання для студентів із зони АТО. Складною є також ситуація із виплатою таким студентам їх стипендій, адже це залежить від вишів, у яких вони навчалися. Наразі деякі виші на Донбасі все-таки розпочали навчальний процес. Це дає можливість студентам отримувати стипендію тут, на Дніпропетровщини. Але якщо виш не працює, це суттєво ускладнює процес виплат» , — зазначив чиновник.

Нагадаємо, що приймати на тимчасове навчання виші можуть не більше 5 студентів у кожну групу на кожному факультеті. Переведення на постійній основі може здійснюватися лише у період зимових або літніх канікул, а також за умови закритої сесії та за наявності низки освітніх документів.

За додатковою інформацією щодо переведення на постійне або тимчасове навчання у вишах Дніпропетровщини можна звертатися за телефоном: (056) 770 80 29.

Довідка:
До складу вищої школи Дніпропетровщини входять 79 навчальних закладів I-IV рівнів акредитації. Тут здобувають професію понад 150 тис студентів.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Условия поступления в вузы Днепра в 2017 году
Рейтинг вузов Днепропетровщины: сенсации и популярные профессии
Вузы Днепропетровщины получили госзаказ на 15 тысяч первокурсников
В понедельник вузы объявят имена первокурсников: где на Днепропетровщине примут больше всего студентов
Где хочет учиться молодежь: рейтинг самых популярных вузов Днепропетровщины