Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Без яких товарів та послуг залишилась Дніпропетровська область восени?

Експерт з державних закупівель Центру Політичних Студій та Аналітики Гліб Канєвський на прес-конференції в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» розповів про те, що на Дніпропетровщині зірвалися 30% держзакупівель, запланованих на осінь.

Центр політичних студій та аналітики протягом вересня 2014 року відслідковував тендери, які не відбулися чи були відмінені в Дніпропетровській області. Всього зірваних закупівель від 01 вересня 2014 року по 01 жовтня 2014 року налічується 86 із 291 оголошених. Постраждала соціальна сфера. 14 тендерів зірвалися для закладів охорони здоров’я. 12 — для навчальних установ. Для прикладу, База спеціального медичного постачання Дніпропетровської облради протягом вересня повідомила про відміну торгів, на яких планувалось закупити 124 упаковки рекомбінату фактор коагуляції крові людини. Крім того, база не змогла закупити 9463 упаковки Бісептолу від інфекційних захворювань дихальних шляхів, а також 1300 флаконів натрію хлориду та 65 упаковок Клексану для ін’єкцій.

Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова відмінила торги по витратним матеріалам для лікування коронарних судин та периферичних артерій. Пацієнти Мечникова також залишаться без яєчні на сніданок. Лікарня не змогла закупити 70 560 штук яєць. Дніпропетровська багатопрофільна клінічна лікарня №4 не змогла знайти спеціалістів для ремонту ліфтів.

Через зрив закупівель в сфері освіти найбільше постраждають учні Кривого Рогу. Відділ освіти виконкому Довгинцівської райради в Кривом Розі не зміг закупити 5550 кг бананів. А також більше 10 тонн курятини. Відділ освіти виконкому Інгулецької райради в Кривом Розі не купив 800 кг яловичини. А Відділ освіти виконкому Дзержинської райради в Кривому Розі залишився без кількох тонн перлових, манних, ячмінних та інших круп.

У Дніпропетровську Відділ освіти Красногвардійського району не зміг закупити нові металопластикові вікна для шкіл.

Будуть восени проблеми в сфері ЖКГ. Так, КП «Дніпродорсервіс» Дніпропетровської міськради відмінив торги на закупівлю більше 20 тонн палива. А відтак, під питанням, як вчасно дорожники будуть доїжджати до об’єктів. Крім того, Дніпропетровськ залишився без нових дорожніх знаків.

КП «Дніпроводоканал» не збудує насосну станцію водовідведення на житловому масиві Придніпровський у Дніпропетровську.

Загалом за офіційними причинами із 86 відмінених торгів 77 зірвалось через відсутність пропозицій від бізнесу. Ще 3 торги через те, що учасник запропонував завелику ціну. Також 3 торги відмінені через скорочення бюджетних видатків. 2 — через порушення бюрократичних процедур проведення торгів. Одні торги відмінені через те, що учасник та орган влади не домовились при підписанні договору.

«Відсутність пропозицій від бізнесу засвідчує низьку довіру до платоспроможності місцевих органів влади та високу складову корупції під час проведення державних закупівель . В перспективі недовіра призведе до катастрофи в 2015 році, через яку соціальні об’єкти залишаться без необхідних товарів та послуг. Новий уряд погасив борги 2014 року. Та треба також заплатити по рахункам попередніх років. Результативна боротьба з відкатами стане позитивним сигналом для бізнесу», — підвів риску Гліб Канєвський.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: ДнепрОГА лидирует среди облгосадминистраций по открытости торгов в Prozorro – Валентин Резниченко
Более 60 млрд грн заработали предприниматели Днепропетровщины в Prozorro — Валентин Резниченко
В Днепре обсудили мониторинги госзакупок и недостатки при проведении тендерных процедур
Более 5 тысяч предпринимателей Днепропетровщины продают свои услуги и товары в системе электронных закупок Prozorro, — Валентин Резниченко
Госзакупки по-новому: что власть покупает через Prozorro