Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Чи зменшать рівень корупції в Україні закони, розроблені громадськими активістами?

Громадські експерти заявили, що першочерговими антикорупційними реформами в Україні мають стати: створення Національного антикорупційного бюро, прийняття Антикорупційної стратегії України на 2014-2016 рр. та регулювання політики конфлікту інтересів.

9 жовтня 2014 року в Дніпропетровську під час прес-конференції громадські експерти антикорупційного напрямку представили план першочергових антикорупційних реформ України, розроблених ними. Деякі з цих законопроектів 7 жовтня були ухвалені в першому читанні Верховною Радою України. Після Революції Гідності громадський сектор отримав унікальних шанс творити законодавчі зміни в державі та просувати їх. Громадські експерти з кожної галузі об’єдналися в робочі групи та присвятили 9 місяців роботи розробці необхідних законопроектів, які покликані реанімувати Україну та її економіку після засилля корупціонерів колишнього владного режиму.

Антикорупційна група при «Реанімаційному пакеті реформ» в координації з Transparency International Україна розробила першочергові законопроекти, які базуються на міжнародних стандартах та покликані реформувати антикорупційну політику України. Однією із важливих законодавчих змін має стати регулювання політики конфлікту інтересів (інфографіка, яка пояснює суть реформи, доступна за посиланням http://ti-ukraine.org/sites/default/files/images/conflict.png ), адже суперечність між приватними інтересами посадовця та його посадовими повноваженнями призводить до корупції. За словами Ігоря Шевлякова, експерта ГО «Інститут публічної політики», наразі в Україні майже відсутнє регулювання конфлікту інтересів публічних службовців: «Ми провели опитування серед посадовців і виявили, що більше 50% навіть не знають що означає поняття «конфлікт інтересів». Тож як ми хочемо, щоб вони уникали його?», — зазначив експерт.

«Під час національної кампанії з аудиту стилю життя високопосадовців «Декларації без декорацій» громадські активісти з усієї країни виявили значне перевищення стилю життя чиновників за ті статки, які вони задекларували. Це не повинно повторитися, — розповів Анатолій Стоян, адміністративний директор Transparency International Україна. — Крім прийняття нових законів, які забезпечать фінансовий контроль і посилення відповідальності за брехню в деклараціях, мають відбутися зміни у суспільстві. Громадськість повинна контролювати, а влада – боятися брехати. Ми хочемо, щоб влада розуміла – ми пильно спостерігаємо і не допустимо повторення того розгулу корупції який панував в Україні останніми роками». Ми сподіваємось, що держава гарантуватиме захист викривачам та розслідуватиме інформацію, надану ними щодо корупціонерів. А. Стоян презентував інфографіки про врегулювання конфлікту інтересів та про викривачів корупції, які були розроблені спеціально до регіональних обговорень.

Під час прес-конференції Сергій Гула, голова ГО «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів», розповів про природу конфлікту інтересів та запропонував всім учасникам підписати декларацію про намір не брати та не давати хабарі.

Захід здійснено за підтримки: Міжнародного Фонду «Відродження» та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.  / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

З усіх питань просимо контактувати з Анатолієм Стояном за телефонами 067-792-98-42 або 095-166-39-29 e-mail: stoyan@ti-ukraine.org

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Украинцы определили важнейшие реформы на 2016 год
Без реальної реформи судів і прокуратури прогрес у боротьбі з корупцією буде неможливим
Саме громадянське суспільство — рушій антикорупційної реформи в Україні