Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Дніпропетровщина презентувала досвід впровадження інклюзивного навчання на Всеукраїнській конференції

Основні нововведення в освіті для дітей з особливими освітніми потребами вперше обговорили в режимі он-лайн. Можливість приєднатися до прямого включення з представниками Міносвіти отримали 186 учасників з усіх регіонів України. Одними з організаторів зібрання стали освітяни Дніпропетровщини. Досвід регіону у профільному міністерстві вважають одним з передових. Про це повідомляє Дніпропетровська ОДА.

Обговорити нові можливості та підходи у навчанні дітей з різними вадами розвитку зібралися близько півсотні представників спеціальних шкіл області.

«Питання навчання дітей з особливими освітніми потребами зараз підіймається на державному рівні. На жаль, ми не можемо сказати, що кількість дітей з порушеннями психофізичного розвитку щороку зменшується. Тому наша задача створити дієвий механізм інтеграції таких учнів не лише в освітній процес, а й у суспільне життя. У цьому питанні ми співпрацюємо також і з закордонними експертами, зокрема з Латвії та Чехії», — зазначив директор департаменту освіти і науки Олександр Демчик.

Також, за його інформацією, в області існує потужна інфраструктура, її робота спрямована на полегшення навчання та адаптації особливих учнів. Зокрема, за останні два роки кількість дітей, які мають змогу навчатися інклюзивно, збільшилась майже у сім разів. Наразі у школах області навчається понад 300 таких дітей.

Чиновник додав, що ключову роль у запровадженні діючого механізму інклюзивної освіти відіграє Дніпропетровський багатопрофільний навчально-реабілітаційний ресурсно-методичний центр корекційної роботи та інклюзивного навчання. Педагоги цього навчального закладу неодноразово ставали співрозробниками методик навчання для дітей з вадами слуху. Більш детальну інформацію про діяльність центру можна дізнатися з фільму-презентації.

Загалом, у навчальних закладах Дніпропетровщини здобувають освіту понад 4 тис дітей з особливими освітніми потребами. Не відставати від шкільної програми та поступово призвичаюватись до нормального життя їм допомагають вчителі-дефектологи, логопеди, соціальні працівники та спеціальні асистенти.

Більшість фахівців такого типу отримують методичну допомогу в обласних навчально-реабілітаційних центрах. Таких на Дніпропетровщині 24. Половину з них створено на базі спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: На Днепропетровщине заработало управление Государственной службы качества образования
Государственная итоговая аттестация: В мэрии Днепра рассказали, на что влияют ее результаты
Днепропетровщина – абсолютный лидер в развитии нового образовательного пространства – Геннадий Зубко
Куда движется образование Днепра?
Днепровские педагоги присоединились к образовательному хакатону «Учитель — агент изменений»