Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


«Джинса» у криворізьких ЗМІ

На обкладинці криворізького видання «Fresh» за жовтень 2014 р. з’явились одразу два кандидата-самовисуванця – Костянтин Караманіц та Оксана Шевчик. Про це повідомляє Громадянська мережа «ОПОРА».

К. Караманіц у своєму інтерв’ю розповідає про те, що його спонукало балотуватися до Верховної Ради, та зупиняється на пунктах своєї передвиборчої програми. В матеріалі йдеться і про заслуги кандидата перед містом.

К. Караманіц — депутат міської ради від міської організації ВО «Батьківщина», президент футбольного клубу «Гірник», на даний момент безпартійний, балотується по 31 виборчому округу (Центр: місто Кривий Ріг, Жовтневий район. ОВО включає: Жовтневий район, частина Тернівського району міста Кривого Рогу, селища Гірницьке, Коломійцеве, села Новоіванівка, Тернуватий Кут Криворізької міської ради).

У інтерв’ю з О. Шевчик політичні теми не розлядаються, інформація оповідає здебільшого сімейні цінності. Є лише згадка про те, що О. Шевчик є депутатом Криворізької міської ради. Нагадаємо, що під час виборчої кампанії у 2012 р. кандидатка вже з’являлася на обкладинці вищеназваного ЗМІ.

У минулому О. Шевчик член ВО «Батьківщина», на даний момент безпартійна, балотується по 32 виборчому округу (Центр: місто Кривий Ріг, Довгинцівський район. ОВО включає: Довгинцівський район, частина Саксаганського району міста Кривого Рогу).

Оскільки К. Караманіц та О. Шевчик є кандидатами у народні депутати, констатуємо, що обидва матеріали опубліковані з порушенням виборчого законодавства. У Законі України «Про вибори народних депутатів України» читаємо :

«Передвиборна агітація може проводитися у таких формах: оприлюднення у друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації політичної реклами, виступів, інтерв’ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відеокліпів, інших публікацій та повідомлень» (ч. 2 п. 4 ст. 68).

Відповідно інтерв’ю кандидатів та використання їх портретів на обкладинці є передвиборною агітацією. Згідно ч. 17 ст. 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України»:

«Усі матеріали передвиборної агітації повинні бути відокремленими від інших матеріалів і означені як такі».

Оскільки на даних публікаціях відсутня мітка «політична реклама», Громадянська мережа «ОПОРА» зафіксувала порушення вищеозначеної законодавчої норми.

Експерти також нагадують, що дані публікації мали бути профінансовані з виборчого фонду кандидатів, що визначається ч.6 ст.68 ЗУ «Про вибори народних депутатів України».

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: В Покровском исправительном центре обнаружили нарушения трудового законодательства
В Кривом Роге расследуют факт публикации недостоверной информации на плакате о кандидате
Итоги выборов: за какие нарушения в Днепре и области членам комиссий грозит тюрьма
В день голосования ОПОРА не выявила системных нарушений, которые бы повлияли на результаты выборов
Наблюдатель ОПОРЫ рассказал о нарушениях в Днепре в день голосования