Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


На Дніпропетровщині розширюється мережа молочних кооперативів та сімейних ферм

Сьогодні один із пріоритетних напрямків розвитку аграрного сектору Дніпропетровщини – це розширення мережі сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. На даний момент в області діє 35 кооперативів різних напрямків, 18 з яких – молочні. Обласною радою затверджено Програму розвитку молочного скотарства на період до 2015 року. Згідно Програми виділяються кошти на придбання молоковозів та охолоджувачів. В області створено вже 7 ферм сімейного типу, ще 20 перебувають у стадії реконструкції і будуть відкриті найближчим часом.

«Наразі молочні кооперативи стають однією з найбільш привабливих форм господарювання. Це прекрасна можливість для розвитку молочної галузі на Дніпропетровщині, і ми не повинні її ігнорувати. Кооперативи допомагають людям організуватися і поліпшити загальний доступ до ринку збуту молока. Членство в кооперативі дає сільгоспвиробникам ряд переваг: ми об’єднуємо сільські родини, навчаємо їх бізнес-плануванню та основам фермерства. У членів кооперативів є можливість проходити безкоштовні тренінги, залучати гранти на підтримку своєї справи», — зауважив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.

Ще одним поштовхом до розвитку кооперативного напрямку в регіоні став грант у розмірі 200 тис. євро від Єврокомісії в рамках програми «Підтримка регіональної політики України», який цього року отримав П’ятихатський район. Проект розрахований на два з половиною роки. За цей час буде придбано техніку для збору молока, обладнання для його зберігання та охолодження, а також очищення. Проект задіяв 34 населених пункти району та 853 домогосподарства. Як результат – жителі району отримують можливість реалізовувати молоко за прийнятною ціною і бути конкурентоспроможними на ринку. Для вдалої реалізації проекту, спеціалісти П’ятихатського району взяли участь у тренінгу, який було організовано на базі підприємств Покровського району — лідеру кооперативного руху в області. Кооперативне об’єднання «Господар» нараховує вісім кооперативів, 608 власників сільських господарств. Рекордсменом за кількістю нових членів став кооператив «Добробут Андріївки» Покровського району, що за рік збільшив кількість своїх членів більш ніж вдвічі.

За час роботи Кооперативної навчальної ферми СП «Молочарське» (Покровський район) вироблено та поставлено на завод Данон Україна понад 250 тон молока екстра класу. При цьому досягнуто високих показників якості виробленої продукції. Так, жителі громад, де було створено кооперативи, отримують на 10-15% вищу ціну за молоко.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Почему производители продуктов голодают?
Европейский инвестор будет развивать сельское хозяйство на Днепропетровщине
Итоги 2015 года: сельское хозяйство
В Днепропетровской области начали собирать поздние зерновые и овощи
Днепропетровщина завершает сбор ранних зерновых