Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


У Дніпропетровську ОВК №26 у робочий час обмежує доступ до приміщення комісії

Страх публічності прогресує в окружній виборчій комісії №26 (Центр: місто Дніпропетровськ, Бабушкінський район. Включає: Бабушкінський район, частина Кіровського району, смт Авіаторське). Так, щоб потрапити на чергове засідання, треба було реєструватись перед зачиненими дверима приміщення. Про це повідомляє Громадянська мережа «ОПОРА».

Журналісти, спостерігачі, уповноважені особи партій та довірені особи кандидатів у народні депутати прийшли на засідання ОВК №26, але у робочий час приміщення було замкнене. Перед зачиненими дверима стояла технічний секретар, яка реєструвала присутніх і відмовлялася їх пропустити всередину, пообіцявши зробити це щойно розпочнеться засідання. На думку технічного працівника Рогози Олени Вікторівни суб’єкти виборчого процесу можуть знаходитися в приміщенні комісії виключно після реєстрації та лише під час засідання.

Періодично з-за зачинених дверей з’являлись деякі члени комісії, та на зауваження про недопуск осіб відповідали: «У нас нарада, яку більше нема де проводити».

Так продовжувалось до 16:00, коли мало розпочатися засідання. Лише о 16:20 присутні змогли потрапити до приміщення комісії, де вже знаходились майже всі члени комісії. Отже кворум був, але засідання не розпочалось вчасно.

На засіданні мало відбуватися розподілення керівних посад у ДВК, а тому вже за пару хвилин після початку, комісія оголосила перерву для опрацювання квот. І пішла на нараду в сесійну залу.

До того ж ОВК №26 порушує закон та не вивішує протоколи засідань на інформаційний дошці. А на зауваження спостерігачів та уповноважених партій каже про великий обсяг протоколів і радить скаржитися на дії комісії.

Закон України «Про вибори народних депутатів України»:

Пункт 4 частини 2 статті 11: Виборчий процес здійснюється на засадах публічності і відкритості.

Частина 1 статті 13: Підготовка і проведення виборів депутатів здійснюються публічно і відкрито.

Частина 4 статті 13: Представникам засобів масової інформації гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов’язані з виборами.

Частина 2 статті 35: На засіданні виборчої комісії ведеться протокол засідання. Протокол засідання комісії може бути наданий для ознайомлення суб’єкту виборчого процесу на його вимогу не пізніше наступного засідання комісії. У цей же строк протокол засідання виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення.

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: В Покровском исправительном центре обнаружили нарушения трудового законодательства
В Кривом Роге расследуют факт публикации недостоверной информации на плакате о кандидате
Итоги выборов: за какие нарушения в Днепре и области членам комиссий грозит тюрьма
В день голосования ОПОРА не выявила системных нарушений, которые бы повлияли на результаты выборов
Наблюдатель ОПОРЫ рассказал о нарушениях в Днепре в день голосования