Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


У Дніпропетровську розповіли про порядок надання щомісячної адресної допомоги переселенцям

Порядок надання щомісячної адресної допомоги переселенцям визначений постановою Кабінету Міністрів України № 505, яка була прийнята у жовтні 2014 року. Вона призначається для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Обсяг щомісячних виплат на сім’ю може сягати до 2 400 грн. Для того, щоб їх отримувати, необхідно, перш за все, зареєструватися в Єдиній інформаційній базі даних про переселенців за місцем фактичного проживання. Про це під час прес-конференції повідомила начальник управління департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА Вікторія Чернигіна.

Вона наголосила, що допомога буде призначена тільки тим особам, які переїхали із зони АТО чи окупованих територій і наразі дійсно перебувають в області.

«Багато питань виникає з тим, що родини зараз можуть часто міняти своє місце проживання з одного регіону на інший. У такому випадку сім’я повинна повідомити про переїзд. Також вона має звернутися до управління соціального захисту за новим місцем проживання. Видана нашим управлінням довідка буде вилучена, а в іншому місті видана нова», — пояснила Вікторія Чернигіна.

Існують і обмеження для отримання цієї допомоги. Так, якщо працездатна особа не працює та не перебуває на обліку в центрі зайнятості, і не буде вирішувати питання з працевлаштування, через два місяці розмір виплати буде зменшено на 50%, а у подальшому вона буде припинена.

«Незалежно від того, якого числа людина звернеться до управління праці та соціального захисту населення, допомога буде призначена на 6 місяців. Таким чином, щонайменше на зиму переселенці будуть забезпечені коштами для проживання та оплати житлово-комунальних послуг», — зазначила начальник управління.

Вона додала, що допомога на оплату проживання та комунальних послуг для переселенців не виключає інших соціальних виплат – малозабезпеченим сім’ям, самотнім матерям тощо.

Кому надається допомога
Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також стоять на обліку в органах соціального захисту населення.

Хто призначає та виплачує грошову допомогу
Призначення та виплату грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім’ї.

На який термін надається грошова допомога
Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більше ніж на шість місяців.

В якому розмірі призначається грошова допомога
Грошова допомога надається в таких розмірах:

— для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) – 884 грн. на одну особу (члена сім’ї);

— для працездатних осіб – 442грн. на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 грн.

Перелік документів для призначення грошової допомоги:

— заява, в якій зазначаються відомості про всіх членів сім’ї;
— копія свідоцтва про одруження (за потреби);
— копії свідоцтв про народження дітей (за потреби);
— письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї;
— згода на обробку персональних даних.

Допомога не призначається
Грошова допомога не призначається у разі, коли сім’я має:
— у володінні житлове приміщення, що знаходиться в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони АТО;

— у володінні два і більше транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (не враховуються засоби, придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також вітчизняні транспортні засоби з терміном експлуатації понад 10 років та інші засоби з терміном експлуатації понад 15 років);

— на депозитному банківському рахунку кошти у розмірі більшому ніж 10-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб (12 180грн.)

Яким чином виплачується грошова допомога
Грошова допомога перераховується органом соціального захисту населення на рахунок в установі банку.

Умови зменшення розміру допомоги
Допомога для працездатних членів сім’ї зменшується на 50 відсотків, якщо вони:

— не працевлаштувалися протягом двох місяців з дня призначення грошової допомоги, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості;

— перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення АТО, але фактично не працюють.

Якщо і після цього працездатна особа не працевлаштувалася, виплата допомоги припиняється.

Умови припинення виплати грошової допомоги
Виплата допомоги припиняється з наступного місяця:

— за відповідною заявою уповноваженого представника сім’ї;

— за повідомленням державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім’ї у встановлений термін не працевлаштувалися;

— у разі скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

— виявлення факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, що впливають на призначення грошової допомоги.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: В Павлограде представили мобильное приложение для помощи переселенцам
Днепровские юристы помогают переселенцам получить компенсацию за разрушенное жилье
На Днепропетровщине более тысячи семей-переселенцев получат ваучеры на покупки в супермаркете
22 июля в модульном городке для переселенцев в Днепре состоится масштабный концерт
Европейский инвестбанк профинансирует 16 проектов Днепропетровщины, направленных на помощь переселенцам