Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Сесія Дніпропетровської обласної ради: затвердження обласного бюджету-2015, прийняття програм, створення депутатської групи, 1 млн. грн. на лікування поранених бійців

Дніпропетровська область отримала бюджет на 2015 рік

23 січня 2015 року відбулася XXIX сесія Дніпропетровської обласної ради, під час якої депутати прийняли обласний бюджет на 2015 рік.

Виходячи з нових умов формування, обсяг надходжень до облбюджету планується в сумі 8 млрд. 854 млн. грн. У тому числі доходи загального фонду — 8 млрд. 622 млн. 686,2 тис. грн., спеціального фонду – 231 млн. 283,5 тис. грн.

У той же час, загальний обсяг видатків також складає 8 млрд. 854 млн. грн. З них видатки загального фонду — 7 млрд. 911 млн. 653,1 тис. грн., спецфонду – 942 млн. 315,2 тис. грн. Резервний фонд становить 20 млн. грн.

Хоча бюджет збалансований, на думку експертів і громадськості він є проблемним через нові податкові і бюджетні нововведення, а головне — знову посилена залежність регіону від центру.

«Сьогодні ми прийняли бюджет на 2015 рік – це складне рішення. Податкова система та система формування бюджету на місцях змінились не на користь громади — маємо великі касові розриви у соціальних статтях місцевих рад по медицині та освіті. До центрального бюджету у нас забрали близько 2-х мільярдів гривень стабільних податків. Натомість залишили «непопулярні» — на нерухомість, підакцизні товари, дорогі авто. А під гаслом децентралізації нам нав’язують ще більшу залежність від центру. Якщо раніше ми залежали від Києва на 2 мільярда гривень, то тепер фінансова залежність зросла вдвічі. І це при тому, що Дніпропетровщина – це 3 мільйона людей, 20% ВВП держави, лідер за більшістю економічних та виробничих показників. Регіону не залишають мотивації для розвитку, а примушують ходити до столиці з протягнутою рукою», — зазначив голова облради Євген Удод.

На Дніпропетровщині виділили 1,5 млн. грн для створення робочих місць для переселенців

В рамках 29 сесії Дніпропетровської обласної ради депутати проголосували за створення «Програми робочих місць для осіб, які переселилися до Дніпропетровської області з тимчасово окупованій території України і районів проведення антитерористичної операції на 2015-2016 роки.

«Ми активно працюємо в цьому напрямку. Ми першими в країні прийняли програму з підтримки переселенців. Ми вивчили світову практику і бачимо, як правильно це робити. Наступний етап — це створення робочих місць для переселенців. Це спільний проект з ООН. Ми виділили свої 1,5 млн. грн і сподіваємося, що ООН виділить ресурс і за ці гроші ми хочемо створити робочі місця. Ми закупимо обладнання для сканування паперових архівів БТІ. Ми хочемо за 2 роки відсканувати всі папери, щоб не було питань з приводу непрозорості архіву. Він буде в загальному доступі. Плюс ми створимо робочі місця і сформуємо для місцевих рад базу по власності», — зазначив Євген Удод.

Затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку Дніпропетровської області на 2015 рік

На кінець 2015 року за оптимістичним сценарієм прогнозується досягнути основних показників соціально-економічного розвитку на рівні 2014 року із незначним зростанням.

Програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2015 рік з прогнозом на 2016-2017 роки затвердили депутати Дніпропетровської облради. За відповідне рішення проголосувало 92 депутати.

Директор департаменту економічного розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман зазначив, що незважаючи на досить серйозні випробування для всієї країни і особливо нашої прифронтової області, завдяки спільним зусиллям промисловців, бізнесу, депутатів, громадськості та влади, у 2014 році вдалося зберегти позиції Дніпропетровщини, як провідного регіону України.

На кінець 2015 року за оптимістичним сценарієм прогнозується досягнути основних показників соціально-економічного розвитку на рівні 2014 року із незначним зростанням. Планується забезпечити зростання середньомісячної заробітної плати – на 11,1%, обсягу прямих іноземних інвестицій – на 6,1%, сільськогосподарського виробництва – на 2,9%, експорту – на 2,4%, обсягу роздрібного товарообороту – на 0,5%.

При цьому, прогноз розвитку області було зроблено з урахуванням наявних та можливих ризиків: це і ситуація на Донбасі, і нестача вугілля, і зупинка роботи основних споживачів гірничодобувної промисловості Дніпропетровщини, і продовження падінням світових цін на продукцію ГМК, і значний рівень інфляції, і девальвація національної валюти.

«Нами розпочато підготовку конкретного плану реалізації Програми на 2015 рік, яким буде передбачено заходи з мінімізації цих та інших ризиків», – підсумував Олег Кужман.

Депутати облради об’єднались у групу заради реформ

У Дніпропетровській облраді створена депутатська група «Час єднатісь заради реформ». Про це було оголошено на сесії облради 23 січня, повідомляє «Дніпроград».

До складу групи, яку очолив депутат облради, керівник обласної організації партії «Блок Петра Порошенка» Гліб Пригунов, увійшло 14 депутатів. За словами Гліба Пригунова мета створення групи — реалізація курсу реформ в країні.

«Основний орієнтир нашої діяльності — План розвитку країни «Стратегія 2020», запропонована Президентом України Петром Порошенком і положення коаліційної угоди», — сказав Гліб Пригунов.

Одними з головних завдань, що об’єднання ставить перед собою, — це активізація участі громадян у формуванні та реалізації державної політики, діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах, посилення органів самоорганізації населення на території виборчих округів, інформування виборців області про законодавчі зміни, розширення прав і повноважень територіальних громад та органів місцевого самоврядування.

Як зазначив Гліб Пригунов, вони звертаються до колег з фракцій демократичного спрямування, до депутатів, що не входять у фракції, хто готовий об’єднуватися заради реальних змін у суспільстві та політиці.

«Упевнені, що процес об’єднання й за межами облради підтримають політичні партії та громадські організації, метою яких є розвиток області за демократичними європейськими стандартами. Ми відкриті до діалогу та співпраці з усіма прогресивними політичними силами», — підкреслив Гліб Пригунов.

Процес виходу депутатів Дніпропетровської облради із фракції Партії регіонів триває досі

Фракцію регіоналів покинуло ще три депутати. Про це повідомляють «Лица».

Депутати Дніпропетровської обласної ради Сергій Рєзнік, Олена Тертишна та Савелій Коцаренко вийшли з фракції Партії регіонів.

Заяви про вихід з фракції вони передали раніше.

Савелій Коцаренко вступив у новостворену депутатську групу «Час об’єднуватися заради реформ».

Кожен поранений обходиться Дніпропетровщині в десять тисяч грн

На кожного пораненого на Дніпропетровщини з обласного бюджету витрачається 10 тисяч гривень. Про це на сесії Дніпропетровської обласної ради заявив директор Департаменту економічного розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман, передають «Дніпропетровськ. Коментарі».

На сьогоднішній день з бюджету Дніпропетровської області на лікування та реабілітацію поранених в зоні АТО, а також на надання медичних та освітніх послуг переселенцям, було витрачено 35 мільйонів гривень.

У медичних установах області з початку АТО лікування та реабілітацію пройшли 3700 поранених, як військових, так і цивільних осіб. Кожен обійшовся обласному бюджету в середньому в 10 тисяч гривень.

На реабілітацію за кордон з Дніпропетровської області було відправлено 82 учасника АТО.

У зв’язку з витратами на медицину, які несе бюджет області з початку АТО, дніпропетровські депутати пропонують перенаправити в область 27 мільйонів гривень з тих коштів, що закладені на охорону здоров’я у Донецькій та Луганській областях. Таку пропозицію в облраді мотивують в першу чергу тим, що жителі цих областей тимчасово перебувають на території Дніпропетровської області і користуються тут медичними послугами.

Лікарні Мечникова виділили понад 1 млн. грн на лікування поранених

В ході чергової сесії Дніпропетровської обласної ради депутати виділили понад 1 млн. грн лікарні Мечникова на лікування поранених бійців АТО. Про пише ІА «Мост-Дніпро».

Кошти були перенаправлені з бюджету, сформованого на довибори 2 депутатів обласної ради.

«Ми сформували окремий бюджет і віддали лікарні Мечникова понад 1 млн. грн на лікування поранених. Ми будемо звертатися до керівництва країни щодо збільшення фінансування сфери охорони здоров’я в Дніпропетровській області. Ми приймаємо велику кількість поранених і переселенців, які також лікуються в наших лікарнях. Торік з обласного бюджету було додатково витрачено більше 20 млн грн без всякої компенсації. Цього року ми відразу ж хочемо позначити цю проблему, тому що вона буде тільки рости. Тільки бюджетом області це питання вирішити неможливо», — сказав голова Дніпропетровської облради Євген Удод.

У Дніпропетровську проведуть термомодернізацію лікарні Мечникова

Голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод повідомив, що в Дніпропетровській області буде проведена термомодернізація 3 найбільших лікарень регіону, серед яких — ОКБ ім. Мечникова. Про це він заявив, підбиваючи підсумки чергової сесії облради, повідомляє ІА «Мост-Дніпро».

Євген Удод зазначив, що термомодернізація дозволить більш ніж в 2 рази знизити споживання тепла установами, а відповідно — заощадити чималі кошти.

«Йдеться про те, що в області є величезна кількість комунальних установ, які, м’яко кажучи, не енергоефективні. Ми зробили програму, з якою ми звернемося до міжнародних фундацій. Ми плануємо отримати фінансування в рамках державних кредитів і термомодернізувати 3 найбільших лікарні області: лікарня ім. Мечникова і 4-та лікарня в Дніпропетровську, а також «тисячка» у Кривому Розі. Тим самим мінімум в 2 рази буде знижено споживання тепла, а в цьому випадку це значна економія грошей», — сказав голова Дніпропетровської облради.

Також на XXIX сесії Дніпропетровської обласної ради депутати прийняли звернення до Президента України, Кабміну, Верховної Ради з вимогою переглянути положення бюджетної політики з урахуванням інтересів регіонів.

 

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: В Днепропетровском облсовете два новых депутата
Днепрян приглашают на благотворительный концерт ко Дню святого Николая
В Днепропетровском облсовете новые депутаты
За что будут голосовать депутаты Днепропетровского облсовета?
Облсовет Днепропетровщины: каждый четвертый депутат может потерять мандат