Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


100 днів після виборів: громадська думка післявиборчого опитування

Дослідження провели Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та соціологічна служба Центру Разумкова з 19 по 24 грудня 2014 року. Опитано 2008 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Опитування здійснювалося у рамках проекту Громадського соціологічного консорціуму за фінансової підтримки програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Європейського Союзу.

•    Абсолютна більшість виборців (73%) вважають, що зробили на виборах правильний вибір. Серед виборців парламентських партій задоволені своїми партіями виборці Опозиційного блоку (88%), партії «Самопоміч» (82%), Народного Фронту» (75%), «Батьківщини» (75%), Радикальної партії Олега Ляшка (75%), Блоку Петра Порошенка (68%). Проте й виборці партій, які не пройшли до Верховної Ради, вважають, що їхній вибір був правильний: Комуністичної партії (95%) та «Свободи» (86%). А найбільше впевнені в правильності свого волевиявлення ті, хто пішов на вибори та зіпсував виборчий бюлетень (98%).

•    Виборці усіх без винятку політичних сил позитивно оцінюють діяльність у новообраній Верховній Раді тієї партії, за яку вони проголосувати: 53% – позитивно і лише 10% – негативно.

•    Водночас і населення загалом, і виборці переважно не задоволені тим, як працює Верховна Рада в цілому. Серед населення не задоволені діяльністю Верховної Ради 61,5%, задоволені – 21%; серед тих, хто брав участь у виборах цієї Верховної Ради – відповідно, 59% і 21%.  Причому не задоволені діяльністю Верховної Ради як виборці опозиціонерів – партії «Опозиційний блок» (не задоволені – 86%, задоволені – 4%), так і виборці партій,  що належать до  коаліції більшості: Радикальної партії Олега Ляшка (задоволені діяльністю Верховної Ради 20%, не задоволені – 58%),    «Самопомочі» (відповідно, 30% і 46%), «Батьківщини» (29% і 38%), Блоку Петра Порошенка (35% і 51%). Єдина партія, чиї виборці порівняно більш прихильно оцінюють діяльність Верховної Ради, – це «Народний фронт» (41% негативних  оцінок і 40% – позитивних).

•    Майже половина населення України (47%) не знає, хто був обраний депутатом у їхньому окрузі (знають 52%). Серед тих, хто брав участь у виборах Верховної Ради, відсоток тих, хто знає свого депутата, дещо вищий – 61%, але не знає свого обраного депутата теж чимало – 39%. Серед виборців різних партій найменше знають про обраного депутата по округу виборці Радикальної партії Олега Ляшка (53%), найбільше –  виборців партії «Свобода»  (72%). Серед виборців решти партій відсоток тих, хто знає свого депутата коливається у межах 60–64%. А найменше знають про обраного по округу депутата ті, хто не брав участі у виборах (39%) та ті, хто прийшов на виборчу дільницю і зіпсував бюлетень (34%).

•    Абсолютна більшість населення (79%) не знають, як саме вони могли б зв’язатися з депутатом, обраним по їхньому округу, причому істотної різниці між виборцями різних політичних сил немає: найбільше обізнані, як зв’язатися зі своїм депутатом, виборці партії «Блок Петра Порошенка» (29%), найменше – виборці партії «Батьківщина» (21%).

•    Вже традиційно низькими є показники довіри до Верховної Ради: довіряють їй 31%, не довіряють – 57%. Причому не довіряють новому парламенту як прихильники Опозиційного блоку (не довіряють – 95%, довіряють – 3%), так і виборці деяких політичних сил більшості:  Радикальної партії Олега Ляшка (довіряють 28%, не довіряють 60%), «Батьківщини» (34% і 45%), «Самопомочі» (43% і 51%). Діляться навпіл оцінки виборці «Блоку Петра Порошенка» – 43% і 44%, і лише виборці «Народного фронту» довіряють Верховній Раді (52% довіряють і 34% – ні).

•    Політичні партії як соціальний інститут перебувають у аутсайдерах суспільної довіри: їм довіряють 15% населення, не довіряють 71%, причому недовіра властива  виборцям  усіх політичних партій: партії «Опозиційний блок» (довіряють – 5%, не довіряють – 84%), Комуністичної партії (10% і 80%), партії «Народний фронт» (15% і 69%), партії «Батьківщина» (16% і 58%), партії «Самопоміч» (17% і 69%), Радикальної партії Олега Ляшка (18% і 68%), партії «Блок Петра Порошенка» (21% і 63%).  Дещо краще ставлення до партій у виборців партії «Свобода», хоча теж переважає негатив – 33% партіям довіряють, а 43% – ні. А найменше довіряють партіям ті, хто прийшов на вибори та зіпсував бюлетень – лише 2%, а 89% не довіряють.

•    Значно краще ставлення у суспільстві до громадських організацій: 44% населення їм довіряє, а 35% – ні. Переважно довіряють громадським організаціям виборці більшості політичних партій: партії «Самопоміч» – 61%, «Народного фронту» – 58%, «Батьківщини» – 55%, «Свободи» – 52%, Блоку Петра Порошенка – 50%, Радикальної партії Олега Ляшка – 44%. Не довіряють громадським організаціям виборці двох політичних сил: Комуністичної партії (довіряють – 19%, не довіряють – 55%) та Опозиційного блоку (довіряють 20%, не довіряють – 51%). Але найбільше не довіряють громадським організаціям ті, хто прийшов на виборчу дільницю та зіпсував виборчий бюлетень (довіряють громадським організаціям 11%, не довіряють – 66%).

•    Більшість населення позитивно оцінює те, що в новообрану Верховну Раду зайшла група громадських активістів (позитивних оцінок – 59%, негативних – 23%) та військових, які брали участь у бойових діях на Донбасі (53% позитивних оцінок і 27% негативних).  Громадяни вважають, що саме ці депутати зможуть внести позитивні зміни у діяльність Верховної Ради.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: На Дніпропетровщині проголосувало менше половини виборців, — дані ЦВК
Результаты экзит-пола на Днепропетровщине: лидируют Блок П. Порошенко, Оппозиционный блок и Народный фронт
На округе №24 г. Днепропетровска в избирательные урны вылили чернила (ФОТО)
Результаты экзит-полов на мажоритарных избирательных округах Днепропетровщины
Дніпропетровщина: виборчі бюлетені залишились у сейфі дільничної комісії