Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Дніпропетровський облздрав спростив механізм закупівлі медикаментів

Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації за підтримки організації SIAPS переходить на рамкову закупівлю медикаментів. Такий механізм дозволить пришвидшити процедуру закупівлі та здешевити вартість ліків. Про це повідомив головний лікар регіону Ігор Македонський.

Ігор Македонський пояснив, що за новою системою брати участь у торгах можуть усі бажаючі, переможцем можуть бути визнані теж кілька постачальників. «Коли виникає необхідність в закупівлі того чи іншого препарату, оголошується його кількісна потреба і йде запит цінових пропозицій. Кожна з компаній дає свою вартість, і обирається та, де препарат найдешевший. При цьому процедура закупівель протікає реально впродовж тижня», — зазначає директор облздраву.

Такий підхід дозволяє закупити препарати з великим терміном придатності, бо є впевненість, що він буде витрачений. При цьому ціна препарату значно знижується. Більш того, це дозволяє купувати реально брендові препарати за ціною генериків (препаратів-копій).

Також для спрощення процедури закупівлі завдяки розпорядженню, підписаному губернатором Ігорем Коломойським, був обраний централізований закупник – база «Спецмедпостачання». Це дозволило контролювати всі закупки медзакладів. Також вдалося пояснити постачальникам та дистриб’юторам, що департамент охорони здоров’я є VIP-закупником і отримати суттєві знижки. Таким чином вартість медикаментів та витратних матеріалів була знижена в середньому на 25%.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Каждая третья закупка лекарств в регионах осуществляется с нарушениями — Transparency International Украина
Вместо Министерства здравоохранения лекарства для онкобольных детей приобретет Днепропетровская ОГА