Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


На Дніпропетровщині посіяли вже більше половини від запланованих площ ярого ячменю

На Дніпропетровщині стартували повномасштабні весняно-польові роботи. Аграрії області вже розпочали посів 196 тис га ранніх ярих культур, з яких 180 тис га – ярого ячменю. Вже виконано майже 60% цих робіт, а завершити їх планується до 1 квітня.

Про це під час прес-конференції розповіли директор департаменту агропромислового комплексу, розвитку сільських територій та ринкового середовища Дніпропетровської ОДА Вадим Удовицький та директор Інституту зернового господарства степової зони НААН Анатолій Черенков.

Вадим Удовицький зазначив, що сьогодні головне завдання для агропромислового комплексу області – це проведення весняно-польових робіт. За його словами, Дніпропетровщина чітко в оптимальні строки розпочала посівну кампанію. Для цього була підготована необхідна матеріально-технічна база. Було заготовлено та перевірено у насіннєвих лабораторіях сільськогосподарської інспекції 66 тис тонн насіння. На 96% регіон забезпечили паливно-мастильними матеріалами (для проведення робіт необхідно було 35 тис тонн дизельного палива, 10 тис тонн бензину, 1400 тон дизельного масла).

«Також нам було потрібно 110 тис тонн мінеральних добрив. На сьогодні ми заготували 84%. Тут є проблема. Цінова політика на мінеральні добрива різко зросла. Цього року ціна вища у 3-4 рази. Саме в цьому напрямку ми відпрацьовуємо оптимальні технологічні операції разом з науковцями», — розповів директор департаменту.

Анатолій Черенков зазначив, що наразі на Дніпропетровщині складаються погодно-кліматичні умови, які працюють на користь аграріїв — це поступове наростання ефективних температур та достатня кількість запасів продуктивної вологи в ґрунті.

«Настали найоптимальніші строки посіву ранніх ярих зернових і зернобобових груп. Це стосується саме посівів ярого ячменю, гороху та вівса. Ці культури формують максимальний урожай, коли їх посів проходить за температури ґрунту на необхідній глибині +5, +7 градусів. При цьому формується найбільш розвинена коренева система. І завдання аграріїв області максимум за 5-7 днів провести цю кампанію. Після цього кожен день знижує врожай на 1,5 — 2 центнери», — сказав він.

На Дніпропетровщині вже посіяно 105,7 тис га ярого ячменю (58,6% до плану), 3,8 тис га зернобобових (52,2%), 1,4 тис га вівса (28,8%), 1,7 тис га ярої пшениці (47,2%).
Закінчивши сіяти ранні зернові, аграрії перейдуть до овочів (36,5 тис га овочів, 52,4 тис га картоплі). Ці роботи планується розпочати з середини квітня. Одночасно почнуть сіяти кукурудзу на зерно (340,8 тис га) та соняшник (430,2 тис га), в травні – гречку (4,2 тис га). В цілому весняно-польові роботи охоплять в регіоні майже 1156,3 тис га та за сприятливих погодних умов будуть завершені наприкінці травня.

«Посівна кампанія – це битва за урожай 2015 року. Дуже важливо дотриматися термінів посіву, адже від цього залежить розвиток кореневої системи, як вона буде розташована в ґрунті, і як будуть використовуватися запаси продуктивної вологи. Всі площі ми засіємо в оптимально стислі терміни для того, щоб чітко підійти до кампанії збиральних робіт», — додав Вадим Удовицький.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: На Дніпропетровщині завершилися весняно-польові роботи