Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Створено онлайн-реєстр українських чиновників, які підлягають люстрації

sobolev28 квітня голова Комітету з питань запобігання та протидії корупції, голова Громадського люстраційного комітету Єгор Соболєв оголосив про відкриття онлайн-реєстру осіб, що підлягають люстрації. Він наголосив, що даний реєстр – це інструмент, який допоможе громадянам люструвати високопосадових-мародерів, які не хочу йти зі своїх посад.

«Люстрацію в Україні можуть провести виключно громадяни за допомогою медіа та власної активності. Очищення влади не проведуть посадовці, оскільки вони самі причетні до клептократичної машини, від якої нам і потрібно очистити державу», – зауважив Соболєв.

До рестру, який створили активісти Громадського люстраційного комітету, потрапили люди, що займали свої посади в період величезного розкрадання держави режимом Януковича, плюс ті, які працювали на ключових посадах в період Євромайдану.

Станом на 28 квітня у Реєстрі знаходилося 755 осіб, нові прізвища будуть додаватись, коли надходитиме інформація.

За словами керівника інформаційного відділу Громадського люстраційного комітету Олександри Дрік, до реєстру потрапили не тільки ті посадовці, які були звільнені відповідно до вимог Закону «Про очищення влади», але й ті, які звільнились за власним бажанням.

«Активісти Громадського люстраційного комітету в ручному режимі перевірили тисячі біографій посадовців, надіслали сотні запитів до державних органів. Для внесення особи до реєстру ми використовуємо виключно офіційну інформацію: офіційні біографії, накази про призначення та звільнення, відповіді на офіційні запити до державних органів. Наш реєстр також включає людей, які нині не обіймають державні посади, але до них застосовується заборона працювати на державний службі протягом 10 років», – зауважила вона.

В планах Громадського люстраційного комітету включити до Реєстру 5000 осіб та додати посадовців, які підпадають під люстрацію за іншими критеріями, зокрема, майновим. «Але для цього нам потрібна ваша допомога. Цей Реєстр ми створили фактично в борг завдяки ІТ-шникам, які зголосились нам допомогти, — додає Дрік. — Якщо ви хочете нам допомогти наповнювати реєстр далі, ми вдячні за фінансову підтримку, всі реквізити вказані на сайті Реєстру».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: «Люстрация де-факто окончена»: итоги чистки власти за два года
Промежуточные результаты люстрации в Днепропетровской области
Днепропетровские люстраторы просят снять прокурора области с должности
Кадровая революция и усиление общественного контроля над властью — новые задачи для Днепропетровска
Как противодействовать коррупции в Украине: взгляд днепропетровской общественности