Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Переселенців запрошують переоформити документи на щомісячну грошову допомогу

На Дніпропетровщині виплату щомісячної державної допомоги переселенцям розпочали в жовтні 2014 року. Вона призначається на півроку з дня оформлення необхідних документів. Після цього терміну сім’ї з Донбасу мають звернутися до органів соцзахисту для поновлення виплат. Цього року близько 17 тис. родин переселенців вже виявили бажання подовжити державну допомогу. Про це повідомляє Дніпропетровська ОДА.

Порядок надання щомісячної адресної допомоги переселенцям визначається постановою Кабінету Міністрів України № 505 зі змінами та доповненнями. Обсяг щомісячних виплат на сім’ю може сягати 2 400 грн. Отримати допомогу можуть лише зареєстровані в Єдиній інформаційній базі даних про переселенців за місцем фактичного проживання. Для оформлення документів слід звертатися до органів соцзахисту за місцем проживання.

У 2014 році таку допомогу отримували майже 16 тис. сімей на загальну суму 33,6 млн. грн., у 2015 році – понад 20 тис сімей на суму більше 130,5 млн грн.

Як отримати державну допомогу:

Кому надається допомога

Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також стоять на обліку в органах соціального захисту населення.

Хто призначає та виплачує грошову допомогу

Призначення та виплату грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім’ї.

В якому розмірі призначається грошова допомога

Грошова допомога надається в таких розмірах:

— для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) – 884 грн. на одну особу (члена сім’ї);

— для інвалідів – 949грн. на одну особу (члена сім’ї);

— для працездатних осіб – 442грн. на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 грн.

Перелік документів для призначення грошової допомоги:

— заява, в якій зазначаються відомості про всіх членів сім’ї;

— копія свідоцтва про одруження (за потреби);

— копії свідоцтв про народження дітей (за потреби);

— письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї;

— згода на обробку персональних даних.

Допомога не призначається

Грошова допомога не призначається у разі, коли сім’я має:

— у володінні житлове приміщення, що знаходиться в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони АТО;

— у володінні два і більше транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (не враховуються засоби, придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також вітчизняні транспортні засоби з терміном експлуатації понад 10 років та інші засоби з терміном експлуатації понад 15 років);

— на депозитному банківському рахунку кошти у розмірі більшому ніж 10-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб (12 180грн.)

Крім того, на наступний термін допомога не буде призначена особам працездатного віку, яким при первинному призначенні виплату було припинено у зв’язку з не вирішенням питання щодо працевлаштування.

Яким чином виплачується грошова допомога

Грошова допомога перераховується органом соціального захисту населення на рахунок в установі банку.

Умови зменшення розміру допомоги

Допомога для працездатних членів сім’ї зменшується на 50 відсотків, якщо вони:

— не працевлаштувалися протягом двох місяців з дня призначення грошової допомоги, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості;

— перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення АТО, але фактично не працюють.

Якщо після зменшення розміру допомоги працездатна особа ще протягом 2-х місяців не працевлаштувалася, виплата допомоги припиняється.

Умови припинення виплати грошової допомоги

Виплата допомоги припиняється з наступного місяця:

— за відповідною заявою уповноваженого представника сім’ї;

— за повідомленням державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім’ї у встановлений термін не працевлаштувалися;

— у разі скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

— виявлення факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, що впливають на призначення грошової допомоги.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: В Павлограде представили мобильное приложение для помощи переселенцам
Днепровские юристы помогают переселенцам получить компенсацию за разрушенное жилье
На Днепропетровщине более тысячи семей-переселенцев получат ваучеры на покупки в супермаркете
22 июля в модульном городке для переселенцев в Днепре состоится масштабный концерт
Европейский инвестбанк профинансирует 16 проектов Днепропетровщины, направленных на помощь переселенцам