Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Представники ОБСЄ дізнавалися про перші результати децентралізації на Дніпропетровщині

Як працюватиме механізм децентралізації, які зміни будуть для місцевих громад з отриманням значної кількості повноважень і чи є вже результати децентралізації. Про це йшла розмова представників місії ОБСЄ із заступником голови Дніпропетровської територіальної організації партії «Солідарність» — Блок Петра Порошенка», депутатом облради Владиславом Романовим.

Представники місії зауважили, що українці чекають реформ і цікавилися, чи в цьому прагненні людей є результати.

Владислав Романов розповів, що перші кроки в децентралізації вже помітні, зокрема, з фінансової децентралізації.

«В Дніпропетровській області за перше півріччя 2015 року в порівнянні з минулим роком ріст доходів місцевих бюджетів склав від 20 до 40%, є фантастичні приклади – приріст 1500% надходжень за акцизи. Дуже великий приріст спостерігається в громадах навколо великих міст. Там є багато об’єктів, які раніше платили податки в Київ, а зараз кошти залишаються в місцевих громадах. Фінансова децентралізація починає працювати», — сказав Владислав Романов.

Депутат облради відзначив, що також в рамках децентралізації необхідний новий закон про місцеві вибори. Він покликаний залучити до управління нові особистості, зробити місцеві ради повновладними й відповідальними господарями на своїх територіях. Проте, ухвалення закону відбувається в умовах високих ризиків.

«Для нас це не просто боротьба за гарних політиків, нові ідеї тощо. На жаль, це боротьба проти загрози формування в місцевих радах потенційних джерел сепаратизму. По-друге, критично важливо, щоб до місцевих рад не потрапили люди, які вміють тільки красти. Це вимога суспільства. Президент рішуче і жорстко налаштований на викорінення корупції», — зауважив він.

Владислав Романов наголосив, що Україні потрібна децентралізація, зміни до Конституції, а в умовах війни на Донбасі потрібен ретельно виважений баланс реформ.

«Чим успішніше ми будемо проводити реформи, тим скоріше розсмокчеться ракова пухлина на Донбасі», — сказав він.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Люди мають розуміти, що вони влада, – Владислав Романов
Перші сто днів роботи Валентина Резніченка громада оцінює позитивно, – Владислав Романов
Проект закону про місцеві вибори — все-таки це крок вперед, – Владислав Романов
Реформа це не політичне гасло, а низка законів, – Владислав Романов
Децентрализация – главная реформа Украины: мнения днепропетровских экспертов (ФОТО, ВИДЕО)