Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Судитися із владою стало дорожче майже у 17 раз

Громадським організаціям, що здійснюють правозахисну діяльність, стане складніше виконувати свої функції, а частина громадян взагалі відмовиться відстоювати свої права. Такий прогноз має «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики».

Відповідні зміни до Закону України «Про судовий збір» були внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 р. № 484-19. Згідно із внесеними змінами, з 1 вересня 2015 р. за подання юридичними особами (громадськими організаціями) адміністративного позову немайнового характеру судовий збір збільшився з 73,08 грн. до 1218,00 грн. Для позовів, поданих громадянами, судовий збір трохи менший, «усього» 487,20 грн.

Простий приклад, лише за подання адміністративних позовів з оскарження дій керівництва органів внутрішніх справ в кількох областях, які відмовили у наданні своїх декларацій про майновий стан, ДОГО «ДКЕЦРП» сплатила більше 550 грн. з урахуванням комісії банків. Вартість судового збору за всі 7 позовів склала 511,56 грн. Навіть 511 грн. 56 коп. були профінансовані за рахунок підтримки Міжнародним фондом «Відродження» проекту «Громадський моніторинг відповідності реального стилю життя високопосадовців змісту оприлюднених ними майнових декларацій». Усього організацією було подало 7 позовів, з яких 6 були повністю задоволені.

Тепер за аналогічну спробу захистити свої права за законні інтереси доведеться сплатити 8 526,00 грн.!!!

Наприклад, у Громадській організації «Інститут Громадської Експертизи» відсутня така сума, яку вона може безболісно для організації перерахувати на рахунки держказначейства, а потім роками чекати результатів судового розгляду, та у разі позитивного вирішення спору – повернення коштів.
Достатньо легко спрогнозувати, що кількість судових позовів до органів влади значно скоротиться. Певним чином введено «майновий ценз», бо судовий збір — заморожені кошти, які можуть бути повернені у разі задоволення позову. А розгляд судової справи може тривати не один рік. Тож, кожному прийдеться неодноразово замислитися про доцільність «інвестиції» у справедливість.

Тривалий час громадські організації «ДКЕЦРП» та «Інститут Громадської Експертизи» займаються захистом прав громадян та підприємців, суспільних інтересів, були часи (включно до жовтня 2013 року), коли «вартість» (державне мито за подання адміністративного позову немайнового характеру) подання адміністративного позову складала лише 3,40 коп. Тож можна «подякувати» народним депутатам за покращення, тепер оскаржувати дії влади стане дуже «дорого». Небагато стане охочих людей оскаржувати до суду за 1218 грн. відмову органу влади у наданні публічної інформації. Ось так тихо та ненав’язливо «відбивають у людей охоту» скаржитися на владу.

P.S. Сьогодні останній день, коли можна подати адміністративні позови «за старою ціною». Рекомендуємо усім скористатися цією нагодою.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: В Днепре обсудят открытость власти
Днепр возглавил рейтинг прозрачных практик — исследование
Сайт Днепропетровской ОГА в тройке самых открытых в Украине