Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Більше 40 родин Дніпропетровщини наважилися цього року взяти дітей в родину

Цього року на Дніпропетровщині створено 9 нових дитячих будинків сімейного типу та 33 прийомні родини. Вони стали новими батьками для більше 150 дітлахів. Про це повідомили в службі у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації.

На одну таку родину стало більше й у Верхньодніпровському районі. Прийомними батьками стали подружжя Дрібниць. Говорять, що жодних перешкод не було. Процедура доволі проста та швидка, особливо для тих, хто хоче її пройти.

«Свої діти вже виросли, а сили й можливості виховувати малюків ще є. Тому й вирішили подарувати свою любов тим, кому вона так потрібна. Одразу звернулися до служби у справах дітей, зібрали необхідні документи», — розповідає Світлана Дрібниця.

Після того, як всі документи були подані, родину включили до переліку потенційних батьків-вихователів та направили на навчання до обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Тут вони пройшли двотижневе навчання. Розповідають, що заняття були цікаві та жваві. Вчили виходити з різноманітних ситуацій, правильно реагувати на можливі складнощі, спілкуватися з дітьми.

«Буквально за місяць по закінченню курсу нам знайшли перших чотирьох дітлахів. У день нашого знайомства наймолодшому, тепер вже нашому, хлопчику виповнилося 3 рочки. Мене аж за серце взяло, я зрозуміла – це знак», — пригадує перше знайомство з дітьми Світлана.

Потім з’ясувалося, що таких знаків ще більше. П’ятирічна Оксана, яка також стала новим членом родини, народилася в один день із дочкою Світлани, а десятирічна Настя – в один день з її мамою.

Найбільше в родині люблять вечірні розмови. Вже перед сном, коли діти вкладаються спати, вони просять маму поговорити. Світлана розповідає малюкам про своє життя: як вчилася в школі, як зустріла тата. Дітлахи намагаються швидко наверстати ті роки, доки вони із мамою та татом не знали один одного.

Через деякий час родині запропонували узяти ще трьох хлопчиків, і вони відважно погодилися: «Ми дуже хвилювалися, адже взяти в родину дітей – це велика відповідальність. Однак буквально одразу, як познайомилися з ними, страх минув. З перших днів, вони почали називати нас мама й тато. Сьогодні ми справжня велика сім’я», — говорить Світлана.

Тепер родина Дрібниця зовсім не мала, окрім двох рідних дорослих дітей, які вже мають трьох власних, цього року вона поповнилась сімома хлопчиками та двома дівчатами. Вже через кілька місяців очікують на появу ще одного члена родини – четвертого онука.

Світлана та Володимир Дрібниці запевняють, що велика родина – це зовсім не страшно та не важко, а навпаки весело та цікаво.

Кожен, хто також мріє про велику родину, може звертатися до місцевих служб у справах дітей.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: За останні 4 місяці на Дніпропетровщині нову родину знайшли понад 150 дітей
На Днепропетровщине детские дома семейного типа не обеспечиваются жилплощадью, — прокуратура
Сотрудники управления — службы по делам детей Днепропетровска проверяют, как дети живут у приемных родителей