Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Місцеві вибори: очікування, сподівання, побоювання

mnenie-expertaФонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 27 серпня по 2 вересня 2015 року провів експертне опитування «Напередодні місцевих виборів: очікування, сподівання, побоювання». Метою опитування було з’ясувати думки експертів стосовно нещодавно ухваленого нового закону про місцеві вибори. Усього було опитано 28 експертів.

Опитування було проведено за фінансової підтримки Європейського Союзу та Національного Фонду підтримки демократії (США).

● В оцінюванні якості нового закону про місцеві вибори в Україні думки експертів розділились: виявилося порівну тих, хто вважає закон загалом кращим, та тих, хто вважає його гіршим за попередній. Проте відносна більшість експертів зійшлись на тому, що новий закон носить неоднозначний характер та комбінує в собі як переваги, так і певні недоліки.

● Оцінюючи сильні та слабкі сторони нового закону про місцеві вибори, найбільша кількість експертів перевагою визнала запровадження двотурових виборів мерів великих міст, тоді як основною вадою ухваленого закону називають складність виборчого процесу та процедур. Дещо менше експертів відзначили обмеження можливостей для маленьких партій та самовисуванців, а також – обмеженість запровадженого принципу «відкритих списків» правом партій висувати лише по одному кандидату на виборчий округ.

● Переважна більшість опитаних експертів позитивно оцінюють вплив ухвалених змін до закону про місцеві вибори на розвиток політичних партій (зокрема, партій місцевого рівня) та якість партійних списків учасників виборчого процесу. Водночас переважно негативно експертне середовище оцінює вплив нового закону на якість представництва виборців в органах місцевого самоврядування. Неоднозначно, але скоріше негативно, оцінюють експерти вплив ухвалених змін до закону на чесність боротьби між учасниками виборчого процесу.

● На думку експертів, для перемоги на найближчих місцевих виборах в умовах нового виборчого законодавства політичним партіям насамперед потрібні фінансові можливості, доступ до ЗМІ та наявність у виборчих списках відомих політичних лідерів.

● Найбільш запеклу боротьбу під час місцевих виборчих перегонів експерти пророкують у Дніпропетровській, Київській, Харківській областях та у відповідних обласних центрах – містах Дніпропетровську, Києві та Харкові. Деякі експерти вказали також на можливість передвиборчих загострень на Закарпатті та Одещині, що стали відомі своєю відносною нестабільністю та конфліктогенністю останнім часом.

● Оцінюючи допустимі територіальні межі проведення найближчих місцевих виборів на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей, переважна більшість експертів зійшлися на компромісному варіанті, що передбачає проведення виборів на тих територіях неокупованого Донбасу, де місцева влада здатна гарантувати безпеку для учасників виборчого процесу і самих виборців.

● Як найбільшу можливу несподіванку прийдешніх осінніх виборів експерти називають прихід до місцевих рад представників непарламентських партій.

● Покрашення якості виборчого процесу опитані експерти вбачають передовсім у належному громадському контролі та активній громадській участі в забезпеченні прозорості виборчого процесу та передвиборної агітації.

1 комментарий

 1. Софіївська Борщагівка:

  Як призначали сільськогоголову та сільських депутатів так і будуть ПРИЗНАЧАТИ.
  в НОВОМУ ЗАКОНІ ПРО ВИБОРИ МОЖНА БЕЗЛІЧ РАЗ УТОЧНЮВАТИ ПРОТОКОЛИ ВИБОРІВ.
  Таку картину бачили в селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області 27.05.2012 року коли обирали сільського голову та сільських депутатів. Тоді переписали голоси виборців на тих ХТО ПОТРІБНИЙ БУВ ВЛАДІ І ВИКОНУВАВ ВСІ ВКАЗІВКИ (ГОЛОСУВАВ ЯК ТРЕБА). БУЛО СФАЛЬЦИФІКОВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ НА 16 ОКРУГАХ (ІЗ 32). пІДРОБЛЕНІ ТА ПЕРЕПИСАНІ ПРОТОКОЛИ ЯК ДІЛЬНИЧНИХ ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЬ ТАК І СІЛЬСЬКОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ.
  ОТАК І В ЖОВТНІ 2015 РОКУ БУДЕ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ.
  ЖДІТЬ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ ВИГІДНИХ ВЛАДІ БАНДЮКІВ ІЗ ЧИСЛА ЗАБУДОВНИКІВ БАГАТОПОВЕРХІВОК КАЗНОКРАДІВ ХАБАРНИКІВ І ІНШОЇ НЕЧИСТІ

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Соціальний ролик «Не голосуй за виборчих злодіїв»
Виборчий процес на старті: чого очікувати і чого боятися – думка експертів
Рівні виборчі права громадян — понад політичні мотиви
Новий закон про місцеві вибори: конфлікт риторики з реальністю
Місцеві вибори на Донеччині та Луганщині – бути чи не бути? Результати дискусії