Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


На Дніпропетровщині сміття перероблятимуть в енергію

Екологічно безпечний завод з переробки побутових відходів на енергію планують збудувати у Дніпропетровську шведські інвестори. Підприємство потужністю 100 МВт зможе забезпечити теплом та гарячою водою великий житловий масив. А ще – дозволить ліквідувати всі сміттєзвалища в обласному центрі. Вартість розробки проекту та початкового етапу будівництва сягатиме 120 млн. дол. Амбіційний задум реалізовуватимуть разом з Дніпропетровською облдержадміністрацією. Меморандум про співпрацю зі швецькими партнерами сьогодні підписав заступник очільника області Володимир Пруцаков.

Дніпропетровщина зацікавлена в залученні європейського досвіду у галузі альтернативної енергетики, зазначив Володимир Пруцаков. За його словами, меморандум – це перший крок до взаємовигідної співпраці в цій сфері між областю та Швецією. «Дніпропетровщина – густонаселена область та промисловий лідер України. Перед нами постають питання забезпечення енергетичної та екологічної безпеки. Будівництво заводу з виробництва енергії з побутових відходів — оптимальне рішення для нашого регіону», — сказав він.

Допомогти Дніпропетровщині впровадити таку технологію збирається шведська компанія «ЕкоЕнерджі». Її віце-президент Петер Ліндтх повідомив, що організація має більш ніж 50-річний досвід з реалізації подібних проектів.

«Ми підтверджуємо повну готовність до інвестування та реалізації цього проекту», — наголосив Голова представництва компанії «ЕкоЕнерджі» в Україні Валентин Макогон.

За словами експертів, завод виконуватиме функції трьох «е»: екологія, економіка, енергетика. З одного боку, підприємство повністю очистить місто від сміття, з іншого — вироблятиме тепло та електроенергію. А ще — це економічно вигідно. На рік Дніпропетровськ зможе зекономити 100 млн. кубів газу.

Найближчим часом шведська сторона працюватиме нед техніко-економічним обґрунтування проекту. Інвестиційний центр при Дніпропетровській ОДА вже запропонував для будівництва заводу три майданчики. Планується, що підприємство з’явиться в області за три роки. Там працюватимуть близько 200 людей.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: На Днепропетровщине работают более 60 солнечных электростанций
В Никопольском районе открыли одну из крупнейших солнечных электростанций в Европе
На Днепропетровщине построили еще одну солнечную электростанцию – Валентин Резниченко
На Днепропетровщине строят еще одну солнечную электростанцию – Валентин Резниченко
В Никополе на полную мощность заработала крупнейшая солнечная электростанция Украины — Валентин Резниченко