Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Убезпечитись від сказу можна протягом першої доби після укусу тварини, – обласний рабіолог

Що робити, якщо вас вкусила собака, кішка, лисиця чи навіть летюча миша? Як поводитись та куди телефонувати, якщо помітили неадекватну поведінку у свого домашнього улюбленця? Скільки маєте часу, щоб убезпечитись від сказу? На ці та інші питання відповіли сьогодні під час прес-конференції заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини в області Олег Потоцький, головний позаштатний спеціаліст з рабіології департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Володимир Бець та начальник управління обласної санітарно-епідеміологічної станції Неля Салькова.

Олег Потоцький наголосив, що треба уникати контакту з дикими тваринами, а також свідомо підходити до утримання домашніх.

«Треба обов’язково раз на рік робити своїм улюбленцям щеплення від сказу, це абсолютно безкоштовно. У цьому році ми привили вже 150 тисяч котів та собак, у планах ще 200 тисяч, – сказав Олег Потоцький. – До того ж треба уникати контакту домашніх тварин з вуличними, слідкувати за їх поведінкою. Якщо помітили в них агресивність, неадекватну реакцію на світло, воду чи рух, негайно телефонуйте до ветеринарної служби. Тварину візьмуть під нагляд лікарів. Як правило, це 10 днів».

При цьому головне – не контактувати з можливо хворою твариною. Якщо ж укусу уникнути не вдалось, у найближчі години відвідайте будь-який медзаклад – амбулаторію, травмпункт. В усіх є вакцини. Наприкінці 2014 року область отримала 7 тисяч доз, зазначає Володимир Бець.

«Звернутися до лікарні треба протягом першої доби після укусу. Медики оброблять рану, призначать щеплення. Їх треба буде робити впродовж 90 днів, всього 6 разів. Вчасне звернення – це гарантія успішного лікування. Якщо ж людина проігнорує проблему, то це 100% смерть», – сказав він.

Неля Салькова зазначила, що цього року на Дніпропетровщині вперше за останні 25 років на сказ захворіло двоє людей. Обох вкусили заражені тварини, проте вони не зверталися до лікарень, через що поплатилися життям.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: На Днепропетровщине зарегистрирована смерть человека от бешенства
На Днепропетровщине еженедельно регистрируются случаи бешенства животных
Больницы Днепропетровщины получили вакцину от бешенства
В Днепропетровской области зафиксированы случаи заражения бешенством
На Днепропетровщине с начала года у 28 животных выявлено бешенство