Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Вперше «Скажи своє слово!» у Дніпропетровську

Зараз дуже актуальна тема децентралізації та місцевого самоврядування. Наразі у нас вибори, тому громадська організація «Громадська палата України» вирішила провести низку інформаційно-просвітницьких заходів для студентства Дніпропетровська. Вони будуть включати молодіжні публічні дискусії. Про це під час прес-конференції в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» повідомила керівниця проекту «Скажи своє слово!» у Дніпропетровську Юлія Копнінська-Петриченко.

kopninska«Загалом буде проведено 15 таких заходів по вищим навчальним закладам Дніпропетровська. Також за участю молоді пройдуть освітні квести, які будуть йти по драбині Роберта Харта. Окрім цього, буде мозковий штурм. До нас їде фасилітатор, яка має досвід роботи з молоддю саме для того, щоб показати, як відійти від маніпуляцій, які застосовуються до молоді, в більшій мірі, саме під час передвиборчої агітації, а також до молодіжних ініціатив, які молодь впроваджує самостійно. До партнерства в цьому проекті ми запросили Головне управління юстиції у Дніпропетровській області, представники якого будуть керувати виставкою «Кожен має право знати свої права». Також запросили департамент освіти і науки Дніпропетровської ОДА в співробітництві з вузами та студентським самоврядуванням. На публічних дискусіях будуть розглянуті цікаві питання. Запрошені місцеві, регіональні експерти, які обізнані з питань децентралізації та місцевого самоврядування. Вони дадуть відповіді на запитання, які стосуються саме молоді. Передбачений невеликий 10-хвилинний інформаційний спіч, а потім розпочнеться жива дискусія. Ми хочемо, щоб молодь Дніпропетровська запитала про все, що вона хоче дізнатися: місцеве самоврядування, роботу депутатів, децентралізацію. Щоб не було домислів, маніпулювання їхньою думкою. Щоб молодь стала мегарушійною силою України», — сказала вона.

zhebrikГромадська організація «Громадська палата» має осередок у Дніпропетровській області. Про це повідомила очільниця осередку Наталя Жебрик.

«Протягом останнього року ми впроваджували такі проекти, як «Молодь за права людини». З нами в співпраці були студенти, школярі, вчителі. Багато було зроблено публічних заходів, були діалоги про права людини, інтерактивна методична виставка. Ми маємо 1300 відвідувачів цієї виставки, дуже схвальні відгуки від педагогів, школярів. Нам було дуже важливо зробити цю виставку саме у Дніпропетровську, не проїздом, а як методичний матеріал для наших школярів та студентів. Зараз у проекті «Скажи своє слово!» ця виставка буде супроводжувати всі заходи. Проходитимуть публічні дискусії і зустрічати на них молодь буде саме виставка. Виставка – це простір для роздумів, для діалогу саме на теми прав людини. Наш проект «Скажи своє слово» спрямований на такі права людини, як: право на свободу слова, право на демократію. Ми хочемо показати, що молодь дуже активна, вона хоче брати участь, хоче сказати своє слово і діяти самостійно. На жаль, наші школи та вищі учбові заклади дуже часто встановлюють рамки, у яких молодь повинна діяти. Самоврядування певною мірою не таке ідеальне та самостійне. Ми, як громадські активісти, вважаємо, що можемо допомогти молоді створити простір, де вони можуть себе проявити. І саме останній захід проекту «Скажи своє слово!» брейнштормінг націлений на те, щоб 45 молодих людей прийшли і створили молодіжну карту змін – тих змін, в яких вони хочуть приймати участь. Цей проект для активної молоді, а в нас її багато», — сказала Наталія Жебрик.

shumikДепартамент освіти і науки Дніпропетровської ОДА виступає партнером у реалізації проекту «Скажи своє слово!» і підтримує ініціативу «Громадської палати» стосовно розповсюдження знань і нових підходів до можливості вибору. Про це повідомила начальник відділу науки і вищої освіти департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Ірина Шумік.

«У жовтні пройдуть вибори до місцевих органів влади. Для нас дуже важливо, щоб ніхто не маніпулював сьогодні молоддю. Діяльність вищих навчальних закладів має бути поза політикою. Але кожна молода людина має право, і повинна їм обов’язково скористатися, обрати того представника його інтересів, якого вона хоче бачити на тому чи іншому рівні органів місцевого самоврядування. Саме для цього хотілося б провести ці комунікативні заходи для молоді, які допоможуть їй виокремити ту інформацію, яка є найважливішою. Можливо, навіть навчитися розпізнавати, де використовуються певні маніпулятивні технології. Молодь, дійсно, рушійна сила прогрессу, і ми всі бачимо, що події, які відбуваються у державі, відбуваються за активної підтримки молоді. Але часто ця ініціатива, на жаль, не підтримується в певний час і голосуванням на виборчих дільницях. Ми не закликаємо голосувати за певну політичну силу. Наша задача – щоб молодь скористалася своїм правом, прийшла на виборчі дільниці і віддала свій голос так, як вважає правильним. Ну і, безумовно, дуже хотілося б, щоб наша молодь активно себе представляла у європейській спільноті, взагалі на міжнародному рівні, а участь в такого роду проектах дозволяє підвищити свій професійний рівень, здобути навички і вже потім виходити на зовсім інший рівень своєї професійної діяльності», — сказала Ірина Шумік.

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: У Дніпропетровську відбулася підсумкова зустріч партнерів проекту «Скажи своє слово!»
Волонтерство в проекті «Скажі своє слово!»: від ідеї до реалізації
«Скажи своє слово!» крокує Дніпропетровськими вишами
У Дніпропетровську розпочалися заходи «Скажи своє слово!»