Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


До облрад обрано 15,1% жінок та 84,9% чоловіків, — КВУ

genderЗа даними двадцяти з двадцяти двох обласних рад, щодо яких вже оприлюднено офіційні результати, обрано 222 депутатки та 1249 депутатів. На момент підрахунку, ще не оприлюднено офіційні результати виборів до Харківської та Черкаської обласних рад. Про це повідомляє Комітет виборців України, який провів гендерний моніторниг на місцевих виборах.

Середній рівень представництва жінок в обласних радах – 15,1%. Порівняно із попередніми виборами, коли жінки отримали 12% мандатів в обласних радах, ситуація із ґендерним балансом трохи покращилась.

Втім, такий результат не відповідає відсотку жінок серед кандидатів до обласних рад – 29,8%. Так само як і на виборах до міських рад, в кандидаток-жінок були вдвічі менші шанси бути обраними, ніж в кандидатів-чоловіків.

Найбільший рівень представництва жінок – у Сумській обласній раді, 21,9%. 14 з 64 новообраних депутатів цієї ради – жінки. У Хмельницькій обласній раді рівень представництва жінок досяг 21,4%, з 84 новообраних депутатів, 16 є жінками.

Найнижче представництво жінок – у Одеській обласній раді (9,5%). Серед 84 депутатів тільки 8 жінок.

Дані ще можуть змінитись в разі відмови окремих депутатів від мандату через одночасне обрання на посаду міського голови або ради іншого рівня.

З 222 депутаток, обраних за результатами виборів, 13 були лідерами партійних списків.

Порівняно із міськими радами м. Києва та міст обласних центрів, рівень представництва жінок в обласних радах нижчий – 15,1 проти 18%. Це відповідає загальній тенденції в Україні — чим вищий рівень представницького органу, тим менше в ньому представлені жінки.

zhinki-oblradiҐендерний моніторинг здійснюється в рамках діяльності КВУ «Ґендерний моніторинг та сприяння фактичній ґендерній рівності на місцевих виборах 2015 року в Україні» за підтримки Ради Європи. Висловлені тут думки жодною мірою не відображають офіційну позицію Ради Європи».

1 коментар

  1. Селянки:

    Жінок луплять по голові пляшками, садять в тюрьми,підозрюють в хабарництві,розказують про якісь явки з повинною у крадіжці мільйонів.А тут — такі маленькі відсотки…Чоловіки,всіх переб»єте,пересадите, а на кому ж тоді політику робити,піаритись, ще чого доброго будете самі себе в злочинах викривати!!!!

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: В региональных медиа к комментариям привлекают 29% эксперток и 71% экспертов – исследование
Ґендерні квоти на місцевих виборах: перепони чи нові можливості?