Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


У Дніпропетровську розповіли про зміну процедури оформлення порушення ПДР

14 січня в Інформаційному центрі Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області відбулась прес-конференція за участю старшого інспектора управління превентивної діяльності підполковника поліції Максима Мостового.

Максим Мостовий розповів журналістам, які новації очікують водіїв — порушників ПДР. Він повідомив, що нещодавно набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію», яким внесено зміни до ряду нормативних актів, зокрема Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про дорожній рух».

«Наразі змінено процедуру притягнення до адмінвідповідальності, впроваджується спрощена процедура оформлення порушень ПДР. Якщо йдеться про порушення правил безпеки дорожнього руху, то раніше стандартна процедура виглядала так: протокол, а потім рішення у формі постанови залежно від суб’єкта, який мав право приймати рішення — інспектор чи суд. Тепер же, якщо розгляд порушення належить до компетенції Національної поліції, то протокол поліцейські не складатимуть. Вони відразу виносять постанову — це вже є рішення за результатом розгляду справи», — розповів поліцейський.

«Якщо громадяни не згодні з цим рішенням і хочуть його оскаржити, то, звісно, можуть зробити це в установі Національної поліції чи в суді», — зазначив він.

Він повідомив, що адміністративні протоколи за порушення ПДР складатимуться також, але лише в тому випадку, коли компетенція розгляду відноситься до судових органів. Отже, якщо ідеться про порушення, наприклад, за статтею 124 КУпАП («ДТП») або про 130-у статтю («керування у стані алкогольного сп’яніння»), то рішення за такими подіями належить до компетенції суду, отже поліцейський, як і раніше, у таких випадках складатиме протокол.

Максим Мостовий також зазначив, що по правопорушеннях, винесення рішень щодо яких належить до компетенції Національної поліції, скасували так звану «вилку» санкцій.

— Наприклад, якщо раніше штраф складав від 15 до 22 неоподатковуваних мінімумів, то тепер є тільки одна чітка сума штрафу, її встановили на рівні найменшої суми з можливих раніше.

— Водій повинен сплатити штраф на протязі 15 діб, інакше виконавча служба буде стягувати його примусово, у разі якщо своєчасно водій не сплатив, то сума штрафу подвоюється. Як і раніше працює механізм автоматичного заліку сплати штрафів за порушення ПДР під час отримання коштів, тож надавати квитанцію до поліції водієві не потрібно.

На питання журналістів, чи запрацювали вже на дорогах системи фото- і відеофіксації дорожніх правопорушень, Максим Мостовий відповів, що цю новацію запровадили законодавчо, її внесено до Кодексу України про адмінправопорушення. Однак чіткий механізм функціонування фото- і відеофіксації ще не затверджений, це має зробити Кабінет Міністрів. Після цього ще потрібен час на те, щоб системи автоматичної фіксації порушень були закуплені й фізично встановлені на дорогах.

Наприкінці, поліцейський закликав учасників дорожнього руху не порушувати дорожні правила, бо це не тільки небезпечно, а і вдарить по кишені.

1 коментар

  1. Алексей:

    если пособирать неправильно припаркованные автомобили по городу, денег хватит все кредиты погасить.
    В центре города пешком пройти по тротуарам невозможно.
    На вызов о нарушениях полиция не приезжает.
    Получается, что от коррумпированных «ментов» больше толку было?

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: