Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація     Кадрова політика     Вибори      COVID-19


Жінки Дніпропетровська запрошують всіх на Марш Миру проти війни на Донбасі

Сьогодні такі реалії, що ми вже два роки живемо у стані війни. Мільйон біженців та переселенців, тисячі загиблих, вдів, сиріт. Про це під час прес-конференції у медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ» розповіла голова Спілки жінок Дніпропетровська та області Валентина Василівна Тальян.

«Ми, жінки, напіввбиті, напівживі. А також ми принижені низьким рівнем життя в Ураїні. Тому наша Спілка жінок України ще минулого року започаткувала такий проект, як «Миротворення в Україні: роль жінок», спрямований на примирення та відновлення довіри між різними групами суспільства, на формування суспільної думки про необхідність невідкладних заходів, які активізують дії щодо мирного врегулювання. Презентація відбулася в серпні минулого року, а закінчиться в березні 2016 року. Це цикл семінарів, із якими ми їздимо нашою делегацією по різним містам. Дніпропетровщина вже була у Луцьку, Івано-Франківську, Одесі і навіть Молдові.

У Молдові вже майже 20 років існує заморожений конфлікт. Але ми почерпнули для себе такий урок, що люди там намагаються не втратити єднання із тими молдаванами, які живуть у Придністров’ї. У них культурне та духовне єднання, вони хочуть, щоб залишилось єднання народу.

26 січня до Дніпропетровська приїдуть делегації з 7 регіонів України: Києва, Житомира, Луцька, Львова, Одеси, Сєверодонецька та Черкас. Загалом 50 жінок. 27-28 січня 2016 року такі семінари відбудуться у нашому місті. А 27 січня о 10:00 розпочнеться Хода миру – від вулиці Фурманова до Монументу Слави, де відбудеться короткий мітинг. Перед цим ми під’їдемо до алеї Небесної сотні і покладемо квіти. Це свіжий та болючий пам’ятник, ми йому завжди вклоняємося та просимо пробачення у наших загиблих дітей, що ми, дорослі, не попередили, не відвернули цієї війни. А потім ми вирушимо до Монументу Слави, який символізує велич нашого народу, який вистояв і велич нашої держави. Ми хочемо почерпнути від нього силу.

Організатори закликають приєднатися до цієї акції інші жіночі організації, громадських активістів, волонтерок, молодь, небайдужих дніпропетровців.

Після цього у готелі «Рассвєт» упродовж двох днів понад сто учасниць семінару працюватимуть у групах. Для обговорення пропонуються чотири теми:

1. Роль жінок у погашенні конфлікту в Україні та примиренні людей з різних регіонів, особливо тих, хто має протилежні погляди, бачення та досвід щодо нинішньої політичної та безпекової ситуації в Україні.

2. Співпраця між представниками влади та громадськими організаціями як спосіб сприяння миротворчим процесам в Україні.

3. Діалог як основний спосіб примирення та відновлення довіри між різними групами суспільства.

4. Дослідження можливостей та перепон у процесі консолідації українського суспільства, зокрема дискусія про спільні цінності, цілі, символи та звичаї.

Учасниці семінару матимуть можливість взяти участь у тренінгах із психології спілкування. У березні в Києві планується провести підсумковий захід. Думки і пропозиції, висловлені на семінарах у регіонах, будуть узагальнені, а висновки будуть передані до Верховної Ради, Президенту України та Уряду», — сказала Валентина Тальян.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: