Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Днепропетровский областной совет «бойкотирует» реформирование коммунальной газеты

Уже четыре месяца прошло с тех пор, как на собрании трудового коллектива Днепропетровской областной газеты «Зоря» было принято решение об участии в реформировании на первом этапе. А до сих пор областная власть не отреагировала на это и не дала газете никакого ответа. Вместо этого — хочет отобрать у редакции помещение. Об этом говорится в обращении редакции в Национальный союз журналистов Украины (УКР.).

Як інформує виконавчий директор комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Редакції газети «ЗОРЯ» Сергій Чернявський, на зборах трудового колективу 16 лютого більшістю голосів було ухвалено рішення щодо участі трудового колективу редакції у реформуванні друкованого ЗМІ на першому етапі шляхом виходу органів влади із числа співзасновників. Відповідну пропозицію було направлено наступного дня до Дніпропетровської обласної ради. Відповідно до закону, обласна рада має в місячний термін надати своє рішення. Однак через місяць надійшла тільки відповідь про те, що питання про реформування та спосіб реформування КП ДОР «Редакції газети «ЗОРЯ» направлено на розгляд в постійну комісію з питань зв’язків з об’єднаннями громадян і засобами масової інформації Дніпропетровської обласної ради, а також в постійну комісію Дніпропетровської обласної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства.

Замість того, щоб у місячний строк прийняти рішення про реформування та про спосіб реформування КП ДОР «Редакції газети «ЗОРЯ», повідомити про дане рішення трудовий колектив та надіслати дане рішення Державному комітету телебачення і радіомовлення України, Дніпропетровська обласна рада майже місяць готувала відповідь на пропозицію трудового колективу КП ДОР «Редакції газети «ЗОРЯ» про те, що дані питання передані на розгляд постійним комісіям Дніпропетровської обласної ради, – коментує Сергій Чернявський.

Комісія з питань зв’язків з об’єднаннями громадян і засобами масової інформації Дніпропетровської обласної ради збиралася 8 червня. У присутності головного редактора газети Ксенії Зайцевої було прийнято рішення винести на наступне пленарне засідання Дніпропетровської обласної ради 15 червня питання про реформування газети «Зоря – город», «Зоря – область» шляхом виходу Дніпропетровської обласної ради із складу засновників з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації. Комісія рекомендує обласній раді прийняти відповідне рішення та надіслати його до Держкомтелерадіо, до Міністерства юстиції та трудовому колективу. Також рекомендує обласній раді укласти угоду про зміну засновника та збереження назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості.

Не зважаючи на рішення постійної комісії з питань зв’язків з об’єднаннями громадян і засобами масової інформації Дніпропетровської обласної ради, питання що стосуються реформування газети «Зоря – город», «Зоря – область» не були винесені на сесію Дніпропетровської обласної ради, що відбудеться 15 червня 2016 року, що підтверджується додатком до розпорядження «Про скликання четвертої сесії Дніпропетровської обласної ради VІI скликання», опублікованим на офіційній інтернет-сторінці Дніпропетровської обласної ради, – ідеться у зверненні до НСЖУ.

Оскільки трудовий колектив газети не отримав жодного офіційного повідомлення про хід розгляду пропозиції щодо реформування та рішення Дніпропетровської обласної ради, від газети було надіслано ще одного листа до засновника з проханням дати відповідь. Але і його проігнорували.

Досі трудовим колективом КП ДОР «Редакція газети «ЗОРЯ» не було отримано жодного офіційного повідомлення про хід розгляду Пропозиції трудового колективу або рішення Дніпропетровської обласної ради щодо реформування КП ДОР «Редакції газети «ЗОРЯ», окрім відповіді Дніпропетровської обласної ради, що додається до даного листа. Тому було надіслано ще одного листа до Засновника 18.04.2016 (копія додається) з проханням дати відповідь трудовому колективу про реформування друкованого засобу інформації та редакції. Відповідь на цей лист також не була одержана.

Натомість редакція дізналася, що Дніпропетровська обласна рада у перелік питань на найближчу сесію винесла наступне:

«передати майно, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області у господарське відання комунального підприємства «Агропроекттехбуд» Дніпропетровської обласної ради : нежитлові приміщення загальною площею 47,1 кв. м, приміщення актового залу площею 207,4 кв. м, розташовані за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, 52, закріплені на праві господарського відання за комунальним підприємством Дніпропетровської обласної ради «Редакція газети «Зоря».

До того ж, у редакції звертають увагу, що з 1 січня цього року обласна рада зовсім не фінансує газету. При цьому пропозицію укласти угоду на висвітлення діяльності обласна рада також проігнорувала.

Не отримавши до цього відповіді на цей лист, та не підписуючи угоду про висвітлення діяльності Дніпропетровської обласної ради, на прохання прес-служби обласної ради, майже в кожному випуску друкується одна-дві новини прес-служби обласної ради (загальним тиражем понад сорок п’ять тисяч примірників на тиждень). Вже надано послуг по висвітленню діяльності Облради на загальну суму понад 450 (чотириста п’ятдесят) тис. грн., – ідеться в зверненні колективу.

Як зауважує перший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, НСЖУ обурена такою позицією обласної ради у Дніпропетровську, адже зволікання з ухваленням відповідного рішення – це свідоме дискредитування державної медіаполітики.

На жаль, звернення з приводу недотримання владою законодавства про реформування надходять постійно. Але якщо в більшості до свавілля вдається районна влада, то тут саботувати державну медіаполітику вже вирішили посадовці обласного рівня. Вважаємо таку позицію неприпустимою, особливо в частині намірів влади щодо приміщення. Нагадуємо, що це порушення Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Адже приміщення мають віддаватися редакціям у оренду не менш, як на 15 років, – зазначив Сергій Томіленко.

Водночас керівник НСЖУ наголошує, що вірить, що Дніпропетровська облрада все ж піде назустріч колективу «Зорі» та сприятиме виконанню Закону про реформування.

Інакше НСЖУ змушена буде звертатися за підтримкою у цій справі до Комітету ВР з питань свободи слова та до Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів при Президентові України, — визнає Сергій Томіленко.

 

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Днепропетровщине исчезнут 39 изданий, если не разгосударствлятся до конца года
Разгосударствление: в Днепропетровской области реформировались лишь 13% изданий
В список «Врагов реформирования прессы—2017» попали чиновники из Днепропетровщины
Из 600 местных коммунальных газет — треть уже реформированы: результаты процесса разгосударствления СМИ
Чиновники из Днепропетровщины попали в список «Врагов реформирования прессы»