Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Политические итоги полугодия: мнение экспертов

expertiФонд «Демократические инициативы» имени Илька Кучерива 14-21 июля 2016 года провел экспертный опрос «Политические итоги полугодия». Целью опроса было выяснить мнение экспертов относительно основных достижений и неудач во внутренней и внешней политике Украины за первую половину 2016 года. Всего было опрошено 50 экспертов. Для сравнения используются результаты экспертного опроса «Итоги полугодия — 2015», который проводил Фонд «Демократические инициативы» 17-22 июля 2015 года (УКР.).

  • Найважливішими позитивними подіями, які трапились впродовж політичного півріччя опитані експерти називають вихід з урядової кризи та формування нового уряду без перевиборів, а також активізацію антикорупційної діяльності, передовсім, новими інститутами – Національним антикорупційним бюро та спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Найбільш важливі негативні події, на думку  опитаних експертів – інтенсифікація бойових дій на Донбасі та політична криза, яка характеризується низькою ефективністю роботи Верховної Ради. Серед подій, які можна ідентифікувати як частково позитивні, а частково негативні, опитані експерти відносять переважно кадрові питання: новий уряд під керівництвом Володимира Гройсмана, а також призначення Юрія Луценка новим Генпрокурором.
  • Згадуючи успіхи у внутрішній політиці більш предметно, експерти відмітили передусім розв’язання урядової кризи, перші успіхи антикорупційної діяльності спеціалізованих органів, а також початок судової реформи. У  зовнішній політиці перемогами України можна назвати збереження санкцій проти Російської Федерації, інтенсифікацію роботи з Північноатлантичним альянсом та підписання угоди про зону вільної торгівлі з Канадою.
  • Основними поразками у внутрішній політиці експерти вважають насамперед відсутність  реальних результатів антикорупційної боротьби, а також те, що корупціонери уникають відповідальності.  Серед інших поразок України у внутрішній політиці опитані експерти виокремлюють низьку ефективність роботи парламенту й різке підняття тарифів на комунальні послуги.  У зовнішній політиці найбільшою невдачею експерти назвали референдум у Нідерландах, на якому жителі королівства проголосували проти Асоціації «Україна-ЄС», а також відтермінування безвізового режиму з країнами Шенгену.
  • Експерти доволі посередньо оцінили ефективність роботи Президента та Верховної Ради впродовж перших шести місяців 2016 р. Так, роботу Президента Порошенка оцінили на 4,8 бала з 10 (за перші 6 місяців 2015 року – 5,2 бала). Оцінки роботи парламенту ще нижчі – 3,7 бала (у січні-червні 2015 року – 4,0 бала).
  • У зв’язку з тим, що у квітні 2016 року відбулась зміна Кабміну, експерти оцінювали роботу як уряду Яценюка, так і уряду Гройсмана. Перший отримав середню оцінка майже на бал нижче ніж чинного уряду – 3,7 бала. Уряд під керівництво Гройсмана отримав, відповідно середню оцінку — 4,7 бала. Для порівняння, за перші 6 місяців 2015 року уряд Яценюка отримав середню оцінку в 4,1 бала.
  • Найбільш пріоритетними реформами, які треба проводити українській владі в найближчий час експерти виділили реформу судів та судочинства,  правоохоронних органів та прокуратури  та боротьбу з корупцією (17 згадок). Варто зазначити, що судова реформа, а також реформа правоохоронних органів перебували у топ-3 пріоритетів експертів також і за підсумками перших 6 місяців минулого року.

half_year_results_svg

 

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: «100 дней правительства» — результаты экспертного опроса
2015-й: політичні підсумки — думка населення