Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Вибори      Євроінтеграція     Реформи     Транспорт     Децентралізація     Кадрова політика     COVID-19


Как украинцы относятся к ситуации на Донбассе?

donbass50% опрошенных граждан Украины не поддерживают предоставление Донбассу особого статуса, поддерживают такую идею 22,7% опрошенных. Предоставление особого статуса Донбассу не поддерживают большинство жителей Западного и Центрального регионов, а также относительное большинство жителей Южного региона. В Восточном регионе и на Донбассе (той его части, которая контролируется Украиной) доли тех, кто поддерживает, и тех, кто не поддерживает предоставление Донбассу особого статуса, являются приблизительно равными.

Таковы результаты исследования, проведенного социологической службой Центра Разумкова с 9 по 14 сентября 2016 года (УКР.).

Проведення виборів на окупованих територіях Донбасу до взяття їх під контроль українською владою не підтримує 50,6% респондентів, підтримують таку ідею 23,9%. Не підтримують цю ідею більшість опитаних на Заході та в Центрі, а також відносна більшість – у Південному регіоні. У Східному регіоні та на Донбасі. частки респондентів, які підтримують та не підтримують цю ідею, статистично значуще не відрізняються.

Громадяни України частіше не підтримують (38,5%), ніж підтримують (34%) амністію для всіх учасників сепаратистських рухів, які не вчинили тяжких злочинів. Не підтримують таку ідею більшість жителів Центрального та відносна більшість жителів Західного регіону, підтримують більшість опитаних на Сході та Донбасі. У Південному регіоні частки респондентів, які підтримують та не підтримують цю ідею, статистично значуще не відрізняються.

42,1% громадян підтримують припинення будь-яких економічних зв’язків між Україною та територіями ДНР і ЛНР (включаючи соціальні виплати, постачання енергоресурсів, закупівлю вугілля тощо) до повного встановлення Україною контролю над цими територіями, не підтримують – 36%. За це виступає  більшість опитаних на Заході та в Центрі, не підтримує – абсолютна або відносна більшість у решті регіонів.

Пропозицію на законодавчому рівні визнати окупацію тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей  та ізоляції цих територій до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України підтримують 42,9% респондентів, проти цього виступають 31,4%. За це виступають більшість жителів Західного регіону, відносна більшість жителів Центрального та Південного регіонів, проти – відносна більшість жителів Сходу країни та більше половини жителів Донбасу.

44,2% опитаних виступають за те, щоб питання про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей винести на всеукраїнський референдум (проти – 32,8%). Цю пропозицію підтримує відносна більшість жителів Західного, Центрального та Східного регіонів. Серед жителів Південного регіону і Донбасу частки прихильників і супротивників цієї ідеї статистично значуще не відрізняються.

Загалом, обираючи між трьома стратегіями дій української влади стосовно тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, найчастіше громадяни України підтримують стратегію, що передбачає офіційне визнання окупації цих територій та їх ізоляцію до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України – такі дії влади підтримали б 30,1% опитаних. 21,1% респондентів підтримали б надання цим територіям особливого статусу, амністію для учасників сепаратистських рухів, які не скоїли тяжких злочинів, та проведення виборів до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України, 18,6% – продовження АТО до повного відновлення контролю України над зайнятими сепаратистами територіями.

Відносна більшість опитаних (39,1%) негативно оцінюють поточні результати Мінських домовленостей щодо ситуації на Донбасі. Частка тих, хто оцінює ці результати позитивно, складає 11,9%, а частка тих, хто оцінює ці результати нейтрально – 21,1%. Негативно оцінюють поточні результати Мінських домовленостей більше половини жителів Західного регіону,  відносна більшість опитаних у Центральному, Південному та Східному регіонах. Лише на Донбасі частки тих, хто оцінює ці результати позитивно, і тих, хто оцінює їх негативно, статистично значуще не відрізняються.


Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 9 по 14 вересня 2016 року. Було опитано 2018  респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування проводилося у 118 поселеннях (67 – міських і 51 – сільських). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Общественные настроения на Донбассе-2020: результаты исследования
Что украинцы думают о ситуации на Донбассе: результаты исследования
Большинство жителей Донбасса ощущают себя гражданами Украины
Донбасс: взгляд населения на конфликт