Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы 2015      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Эксперты о реформах: «ProZorro» — самая большая победа

expertiФонд «Демократические инициативы» имени Илька Кучерива представил результаты опроса экспертов РПР об успешных и неудачных реформах в стране, что их тормозит, а что является двигателем.

Эксперты Реанимационного пакета реформ непосредственно оценили процесс осуществления реформ в Украине в 2,52 балла (по 5-балльной шкале) (далее – УКР.).

  • Найвищим успіхом у здійсненні реформ більшість експертів вважає впровадження електронної системи публічних закупівель «ProZorro». Окрім того, до найбільш успішних реформ були віднесені: електронне декларування доходів і майна чиновників; створення Національної поліції; формування нових антикорупційних органів; децентралізація.
  • Найбільшим провалом у сфері реформ експерти визнали судову реформу. Ще до повних невдач були зараховані реформа органів внутрішніх справ, реформа державної служби, податкова реформа, антикорупційна реформа, реформа прокуратури, пенсійна реформа.
  • За експертними оцінками змін, що сталися протягом 2016 року у різних сферах життя країни, істотні позитивні зрушення були відзначені лише у посиленні обороноздатності. Певне покращення було також відзначене у становищі україномовного населення та  щодо стану демократії. Найбільший регрес експерти відзначають щодо зростання цін та тарифів, стану злочинності, пенсійного забезпечення, втрати упевненості громадян у завтрашньому дні та  погіршення  ставлення громадян до влади.
  • Основними рушіями реформ в Україні, на думку опитаних, є громадянське суспільство та країни Заходу, далі ідуть –  уряд, президент і населення.
  • Серед  пріоритетних завдань, над реалізацією яких, на думку експертів,  влада має працювати в першу чергу, чітко виділяються три. Насамперед   повноцінне завершення судової реформи. Другий  пріоритет – сприяння підприємництву та інвестиціям: проведення податкової реформи,  припинення тиску на малий та середній бізнес, дерегуляція та реформа фіскальної системи.  Третім стратегічним напрямком на порядку денному    влади має бути активізація  боротьби з корупцією: як на рівні інституційного посилення   антикорупційних органів,  так і  на рівні доведення   звинувачень у корупції до конкретних вироків і покарань.  Також до першої п’ятірки найбільш нагальних  кроків, які має зробити наразі влада,  увійшла вимога  проведення виборчої реформи (зокрема, запровадження пропорційної виборчої системи  з відкритими виборчими  списками) та  реалізації реформи державної служби та державного управління.
  • Для посилення ефективності роботи Реанімаційного пакету реформ експерти пропонують насамперед зорієнтувати зусилля на роз’яснення процесу реформ та комунікації з населенням, вплив на громадську думку через  посилення PR-напрямку в діяльності РПР та його більш активного просування у ЗМІ. Другим «рецептом» посилення ефективності РПР експерти називають  посилення  всебічного тиску на  владу, пошук нових шляхів  просування власних ініціатив та співпрацю з новими політичними силами. Не менш важливим способом зміцнити діяльність РПР  експерти вважають істотне підвищення  якості експертизи від  експертів коаліції, зокрема,  застосування  експертами РПР повного циклу аналізу  політики. Окрім цього, важливим для більшої ефективності коаліції експерти вважають  налагодження  взаємодії роботи експертних груп в РПР (узгодження пріоритетів, краща координація, горизонтальна співпраця та комунікація між експертами та групами).

reformi

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Реформы в Украине: общественное мнение населения
Больше половины украинцев считают, что децентрализация способствует улучшению местной инфраструктуры
Отчет Национального совета реформ: Украина сделала больший прогресс в реализации реформ за последние два года, чем за предыдущие 23
Реформы в Украине: больше, чем кажется, но меньше, чем хотелось бы
Аналитические центры должны разъяснять суть реформ