Новый Формат

     СПЕЦПРОЕКТЫ:      Выборы      Евроинтеграция     Реформы     Транспорт     Децентрализация     Кадровая политика


Как украинцы относятся к государственным праздникам

Проведенное Киевским международным институтом социологии исследование показало, что в целом украинцы относятся к праздникам с любовью и уважением; только 2% опрошенных не относятся к каким-либо официальным праздникам как к важным или любимым (далее – УКР.).

Найпопулярнішими офіційними святами українців є: 

 • Пасха (Великдень) – 80%
 • Різдво Христове – 80%
 • Новий рік– 76%
 • Міжнародний жіночий день – 49%
 • День Перемоги – 37%
 • Трійця – 29%
 • День Незалежності України – 17%

Найменш популярні офіційні свята українців – День захисника України (10%), День міжнародної солідарності трудящих (7%) і День Конституції (5%). 

Порівняно з 2016 роком зменшилася кількість тих, хто вважає улюбленим свято Трійці (з 34 до 29%) і День Незалежності України (з 20% до 17%). Проте збільшилася кількість тих, хто вважає улюбленим Міжнародний жіночий день (з 37% до 49%) і День міжнародної солідарності трудящих (з 7% до 12%).

Крім того:

 • Жінки більше, ніж чоловіки, поважають релігійні свята та Міжнародний жіночий день. Так, РіздвоХристове люблять і поважають 82% жінок і 77% чоловіків, Міжнародний жіночий день – 57% жінок і 39% чоловіків, Великдень – 82% жінок і 77% чоловіків, Трійцю – 33% жінок і 23% – чоловіків.
 • Чоловіки більше за жінок поважають та люблять Новий рік  (78% чоловіків проти 74% жінок), День незалежності України (20% проти 15%) і День захисника України (15% проти 6%).
 • Релігійні свята найбільш популярні серед людей з початковою освітою: Різдво – 89%,  Великдень  – 86%, Трійця – 50%). Новий рік більше популярний серед людей з вищою освітою (79). Міжнародний жіночий день найбільш популярний серед людей з вищою освітою (54%), найменш – серед людей з початковою освітою (37%). День Перемоги  дещо більше люблять люди з повною середньою освітою (38%). День незалежності України найбільш популярний серед людей з вищою освітою (25%), найменш – серед людей з повною середньою освітою (11%). День захисника України найбільш популярний серед людей з вищою освітою (13%), найменш – серед людей з початковою освітою (3%).

За регіональним розподілом:

 • Найбільша кількість тих, хто вважає важливими релігійні свята, сконцентрована у Західному регіоні  (Різдво – 89%, Великдень – 90%, Трійцю – 52%), найменше – у Східному (Різдво – 60%, Великдень – 63%, Трійцю – 7%). У Південному, відповідно – 79%, 74%, 22%; у Центральному – відповідно, 80%, 82%, 23%.
 • Новий рік є найбільш популярним святом у Південному (89%) та Східному (88%)  регіонах, найменш – у Західному регіоні (57%). У Центральному регіоні – 77%.
 • Міжнародний жіночий день найменш популярний серед мешканців Західного регіону (33%), найбільш – у Південному (69%). У Центральному та Східному – 47% та 48%, відповідно.
 • День Перемоги найбільш поважають та люблять у Південному та Східному регіонах (53% та 51%, відповідно), найменш – у Західному (11%); у Центральному регіоні його вважають важливим 40% опитаних.
 • День незалежності України найбільше поважають у Західному регіоні (32%), найменше – у Східному регіоні (2%). У Центральному регіоні так відповіли 17% опитаних, у Південному – 10%.
 • День Конституції поважають від 8% до 2% з Захода на Схід.
 • День Захісника України у Східному регіоні поважає лише 1%, в інших регіонах – 10%–13%.

За віком:

 • Релігійні свята майже однаково люблять та поважають представники всіх вікових категорій, Трійцю дещо більше за інших поважають люди пенсійного віку (33%).
 • Новий рік є більш популярним в категорії 18-39 років (81%).
 • Міжнародний жіночий день  найбільш популярний у молоді 18-39 років (53%).
 • День Перемоги найбільш поважають люди пенсійного віку 60-70+ років (48%).
 • День незалежності України найбільше поважають представники молоді (21%), найменше – люди пенсійного віку (14%).
 • День Конституціїбільше поважає молодь (8%).

 Коментар генерального директора КМІС В.Паніотто

«Оцінка улюблених чи важливих свят залежить і від орієнтацій респондентів, і від роботи ЗМІ, і від періоду опитувань (ближче до свят увага до цього свята підвищується). Нове свято з новою датою «День захисника України» природно поки що не є популярним, хоча довіра до армії за останні три роки зросла, ій зараз довіряє 53% населення і за цим показником вона займає третє місце після церкви і волонтерів (прес-реліз по довірі: http://kiis.com.ua/?lang=ukr&cat=reports&id=678&page=1). Нові традиції формуються не швидко.  День конституції України займає останнє місце — можливо, що це тому, що самі політики ставляться до Конституції без особливої поваги і змінюють її під свої нагальні потреби.  А Міжнародний  жіночий день полюбляє половина населення, тому ми б не радили політикам та уряду знижувати статус цього свята, бо вони знизять і так низький рівень довіри до себе.

Зауважимо також, що молодь більш прихильно ставиться до Дня незалежності, Дня Захисника України, Дня конституції, ніж інші вікови групи, що додає оптимізму при оцінці нашого майбутнього».

 

Київський міжнародний інститут соціології з 10 по 19 лютого 2017 року провів власне опитування громадської думки. Опитування проводилося у 110 населених пунктах (PSU) в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Методом інтерв’ю опитано 2040 респондентів. Опитування у Луганській і Донецькій областях проводилося лише на підконтрольній українською владою території. У цьому опитуванні вибірка розподілялася лише на контрольованій частині Донбасу в тій пропорції, яку за даними ЦВК становили виборці Донбасу в останніх парламентських виборах (жовтня 2014 року).

Оставить комментарий

*

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.
Материалы по теме: Президент встановив 14 жовтня Днем захисника України